На День Києва пройде традиційний «Пробіг під каштанами»

На День Києва пройде традиційний «Пробіг під каштанами»

29 травня в Києві відбудеться масова спортивно-благодійна акція «Пробіг під каштанами».

Цього року 24-й Відкритий легкоатлетичний благодійний пробіг розпочнеться о 8 ранку. У ньому вже зареєстровано близько 6000 осіб. Марафон проходитиме за таким маршрутом: Михайлівська площа – Володимирський проїзд – Софійська площа – вул. Володимирська – вул. Богдана Хмельницького – вул. Хрещатик – розворот біля Майдану Незалежності і в зворотному напрямку.

Благодійний внесок учасника пробігу складає 100 гривень. Зібрані в рамках проекту кошти підуть на придбання необхідного обладнання та витратних матеріалів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Крім того, в рамках «Пробігу під каштанами» відбудеться ще чотири забігу: «Пробіг в ходунках» (для дітей від 6 до 14 місяців, які ще не вміють самостійно ходити), «Дитячий забіг» (для юних жителів до 15 років), «Спортсмени» (для учасників зі спеціальною спортивною підготовкою) і «Забіг мужніх» (для спортсменів на колясках).

Нагадаємо, що вперше «Пробіг під каштанами» пройшов в 1993 році, зібравши на старті 150 учасників, а в 2010 році в ньому взяла участь рекордна кількість людей – 15 100 (цей рекорд зареєстрований Книгою рекордів України як «Наймасовіша спортивно-благодійна акція»). Щорічно в пробігу беруть участь більше 100 корпоративних команд, кількість учасників яких налічує від 5 до 12 тис. Співробітників. Вік наймолодшого зареєстрованого учасника – 1 місяць, старшого – 98 років.

До 1999 року кошти, зібрані в рамках «Пробігу під каштанами», прямували на придбання медичних препаратів, витратних матеріалів та обладнання для дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», з 2000 року – для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, для якого передано обладнання та витратні матеріали на загальну суму близько 3 мільйонів гривень. Зокрема, було закуплено єдине в Україні обладнання «Штучне серце», третій в Україні апарат контрапульсатор, нове опалювальне обладнання (електрокотли), що дозволило ні на один день не зупиняти проведення життєво необхідних операцій.

Читайте також: На Пейзажній алеї відкриють нову скульптурузагрузка...

Читайте також