Євродепутатка не бачить підстав для скасування санкцій з Росії через звільнення Савченко

Євродепутатка не бачить підстав для скасування санкцій з Росії через звільнення Савченко

Звільнення Надії Савченко не слід плутати з виконанням мінських угод, заявили членкиня Європарламенту Ребекка Гармс в інтерв’ю DW.

Факт звільнення української громадянки Надії Савченко з російського ув’язнення не означає скасування санкцій Заходу з Російської Федерації. Про це у середу, 25 травня, заявила очільниця фракції Зелених в Європарламенті Ребекка Гармс в ексклюзивному інтерв’ю для DW.

За словами Гармс, обмін полоненими та заручниками — це лише частина Мінських угод «і не найважливіша частина». Куди важливішими, на її думку, є такі пункти, як поновлення контролю України на певних ділянках українсько-російського кордону, дотримання режиму припинення вогню та відведення важких озброєнь. «А цього зараз не спостерігається», — зазначила Гармс.

Навпаки, політик вказала на повторну ескалацію протистояння в регіоні, що має місце останніми днями. «Тож я бачу небагато причин для того, щоб вести розмови про скасування санкцій. Саме навпаки, санкції — важливий інструмент у тому, щоб дипломатичним шляхом успішно тиснути на Росію», — сказала вона.

Крім того, Гармс вказала також на необхідність збереження пильною уваги міжнародної спільноти до долі інших ув’язнених в РФ українських громадян.

джерело: dw.comзагрузка...

Читайте також