Справедливість чи страх: Суд Азербайджану зменшив термін ув'язнення журналістки Ісмаїлової

У Верховному суді Баку відбулося судове засідання за касаційною скаргою журналістки Хадіджі щодо винесеного їй вироку. Під час судового процесу було ухвалене рішення про заміну строку її ув’язнення з 7,5 років на умовний термін - 3 роки та 6 місяців.

Подробиці умовно-дострокового звільнення будуть відомі пізніше, пише «Настоящее Время»

- Я арештована на замовлення президента Ільгама Алієва. Він зачинив мене у в’язниці через мою журналістську діяльність. Справжня причина мого арешту - запобігання моїм розслідуванням про бізнес Ільгама Алієва та його сім’ї, - заявила журналістка перед початком судового процесу. 

Завдяки Ісмаїловій був оприлюднений той факт, що уряд Азербайджану у 2012 році надав право на прибуткове золотоносне родовище сім’ї президента. У 2014 році Хадіджа Ісмаїлова писала, що через офшорні компанії дві дочки Алієва контролюють один з основних телекомунікаційних операторів країни - Azercell. Також, за її даними, сім’я Алієвих контролює щонайменше шість розкішних готелів у Баку, а доньці Алієва Лейлі належить розкішний особняк на Рубльовці під Москвою. 

Процес над Хадіджою Ісмаїловою проходив з численними порушеннями. Влада робила все, аби не пустити родичів та друзів обвинувачуваної, а також правозахисників до зали, створюючи «масовку» з випадкових людей, які не мали жодного стосунку до справи. 

Пізніше пані Ісмаїлова та її адвокат підтвердили, що прийняли пропозицію відомої британської правозахисниці, юриста-міжнародника Амаль Клуні представити справу журналістки в Європейському суді з прав людини. Не виключено, що це вплинуло на заміну вироку. 

За словами Клуні, у скарзі, яку вона передає у ЄСПЛ, йдеться, що адвокатам не вдалося знайти жодних доказів винуватості Ісмаїлової у злочинах, які їй інкримінують, і що попереднє ув’язнення не мало ніяких підстав. 

- Навпаки, це було суто політичне переслідування, спрямоване на те, аби обмежити її свободу слова, - підкреслювала юристка. 

Журналістка виправдана за звинуваченнями, висунутими їй відповідно до статей 179 та 308 Кримінального Кодексу. Після цього покарання Хадіджі Ісмаїлової буде вважатися умовним. 

У рішенні суду зазначається, що вона позбавлена права протягом двох років займати посаду керівника у держорганах та органах самоврядування. 

Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, розслідуваннями бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення.

Читайте також: Батькам заборонили збирати гроші на подарунки вчителям у Кіровограді

Рекомендуємо прочитати

Глядачів шокував вчинок Джамали на "Голосі країни"

“Що ви з нами зробили? Чому ви нас так довго мучили і не повертали нас? Ви робили все щоб ми не повернулись....

Це може бути цікавим

Как Кремль попал в тупик

Да, администрация Трампа, возможно, расширит пространство для маневра российской системе персонифицированной власти, но рано или поздно американцы начнут создавать Москве проблемы....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Россия мобилизует группировку подконтрольных хакеров

***Это был ранний по парижским понятиям ужин, в 20:40 мягким весенним вечером в роскошном рыбном ресторане неподалеку от Триумфальной арки, пишет Financial Times....