Мінприроди відправляє 15 охоронців нацпарку працювати в «ДНР»

Мінприроди відправляє 15 охоронців нацпарку працювати в «ДНР»

Національний парк «Меотида» — унікальна природоохоронна установа, працівники якої покинули окуповану територію самопроголошеної «ДНР» та виїхали до підконтрольної Україні території, щоб продовжити охороняти унікальні приазовські екосистеми. Проте, замість підтримки, Міністерство екології та природних ресурсів пропонує працівникам парку звільнитись і поїхати назад до «ДНР».

Під час збройного вторгнення російсько-сепаратистських військ, м. Новоазовськ, де розміщувалась адміністрація національного парку, було окуповане. У тому числі на окупованій території лишилась і невеличка частина парку – Крива коса. Більшість працівників покинули окуповану територію, не бажаючи лишатись в так званій «ДНР» і почали облаштовувати нове приміщення на підконтрольній Україні території. Понад півроку ніхто в парку не отримував зарплатню (рахунки були заблоковані СБУ, оскільки початково НПП зареєстрований на нині окупованій території), і жодних коштів на облаштування нового офісу парку не виділялось.

Півроку тому допомогти «Меотиді» взялись волонтери та громадські організації, що власними силами зібрали майже повний комплект необхідних для роботи парку меблів та офісної техніки.

Та на цьому негаразди «Меотиди» не припинились.

Сьогодні Мінприроди хоче скоротити чисельність працівників парку, мотивуючи це тим, що 1/7 частина парку (2.7 тис га) знаходиться на непідконтрольній території України. Загальна площа установи складає більше 18 тис. га, з них 14 тис. га це акваторія Азовського моря. Мінприроди також вважає, що охороняти заповідну акваторію не треба, а вести охорону тільки слід лише вздовж узбережжя. Замість 25 осіб служби охорони парку, Мінприроди вимагає залишити лише 10.

Фактично, 15 працівників національного парку ризикують найближчим часом лишитись просто неба. По великому рахунку, Мінприроди пропонує їм повернутись в ДНР!

Замість виділити для НПП «Меотида» кошти на облаштування офісу та поновити його працездатність, а також закупити сучасні катери, придатні для боротьби з морським браконьєрством, Мінприроди вимагає втричі послабити відділ охорони парку і зруйнувати колектив.загрузка...

Читайте також