Політолог: Україна має поділитися досвідом Євромайдану з демократичними силами Казахстану

Про це у коментарі журналістам Соцпорталу повідомив політолог, експерт з політичних перетворень на теренах країн СНД Петро Охотін.
Нурсултан Назарбаєв перебуває при владі найдовше з усіх правителів екс-СРСР. Він збудував міцну корупційну вертикаль, яка знищує тортурами і підкупом усе, що не вписується в рамки інтересів його клану. Рідні диктатора проживають у Швейцарії та США, оплачуючи розкіш за рахунок звичайних казахстанців. Астана є союзником Росії та членом ОДКБ.  - наголосив він. - Події 21 травня в Алмати вимагають негайного засудження зі сторони України. Саме на підтримку демократичних країн чекали українці 30 листопада 2013 року після побиття студентів. Офіційний Київ повинен направити офіційну ноту з засудженням дій силовиків і вимагати покарання винних у віддачі злочинних наказів. Громадське середовище повинен в свою чергу зосередитися на розробці матеріалів щодо організації протестів у Казахстані. Україна не може бути союзником такого режиму та повинна сприяти зміні влади в Казахстані шляхом допомоги демократичним силам на основі досвіду Євромайдану.
Нагадаємо, у Казахстані 21 травня силовики не допустили акцій протесту з земельного питання. Удень в місті Алмати кількасот людей на заклик громадських активістів і всупереч тискові влади прийшли до центральної площі Республіки. Однак площа зранку була щільно оточена поліцією, згодом розпочалися затримання десятків громадян на сусідніх з площею вулицях.Водночас, за повідомленням Казахської редакції Радіо Свобода (Радіо Азаттик), був ускладнений доступ до сайту Youtube, на якому розміщуються відеосюжети про події, що відбулися 21 травня в деяких містах. Протестувальники в Казахстані висловлюють незгоду з урядовою земельною реформою, яка передбачає приватизацію аграрних земель і можливість їхньої тривалої оренди іноземцями. Сайт Радіо Азаттик 20 травня став недоступним на території Казахстану. У різних містах країни репортери Азаттик були затримані, деякі й неодноразово. Міністр інформації та комунікації Казахстану Даурен Абаєв у суботу пообіцяв з’ясувати причини затримання поліцією журналістів в ході акції протесту в країні. Влада почала «полювання» на активістів після закликів до протестів, запланованих на 21 травня. За останні два тижні хвилі арештів прокотилися по всій країні.

Рекомендуємо прочитати

Сотрудник банка пресёк попытку ограбления, закрыв дверь перед злоумышленниками

Троим мужчинам в масках и головных уборах пришлось покинуть помещение ни с чем....

Це може бути цікавим

Київрада постановила: Столиця стане зеленішою

Вчора на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали створення 2 парків в Оболонському районі м....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Одноклассники" снова доступны в Украине без VPN

Российская соцсеть Одноклассники придумала, как обойти запрет на блокировку в Украине....