Оплата за допомогою селфі. Технології, що змінюють наше життя

Серед «гарячих» трендів – мобільні платежі, безконтактні розрахунки «розумними» гаджетами і біометрична аутентифікація користувачів без паролів. Про це у своєму блозі на НВ пише віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні, Молдові, Грузії Сергій Францишко.

«Кам'яний вік закінчився не тому, що у нас закінчилися камені», – зауважив Стівен Чю, фізик і колишній міністр енергетики США, коментуючи перспективу кінця нафтової ери. Так само і бачення світу без готівки виникло не через дефіцит паперових грошей. Це, швидше, неминучий виток історії, що став реальним завдяки технологіям, які здійснюють розрахунки простіше, зручніше і швидше. Як показує практика, інновації приживаються швидко: безконтактні платежі з'явилися у громадському транспорті Києва менше року тому, а зараз щодня тільки в київській підземці понад 15 тисяч поїздок оплачуються безконтактно.

Робота над більш безпечними і доступними технологіями оплати не зупиняється ні на хвилину. Серед «гарячих» трендів – мобільні платежі, безконтактні розрахунки «розумними» гаджетами і біометрична аутентифікація користувачів без паролів.

Грошова мобілізація

У 1999 році норвезький банк вперше запропонував використовувати мобільну мережу для банківських цілей. З того часу історія про те, як за допомогою телефону купувати товари, сплачувати рахунки і переводити кошти набула глобального масштабу. Згідно з опитуванням від JPMorganChase, найчастіше мобільний банкінг використовують на роботі, в ресторанах і в черзі супермаркету (при цьому 17 % опитаних зізналися, що роблять це навіть під час побачень). А за підсумками одного з наших досліджень, вже 6 з 10 власників смартфонів хоча б раз щось купували за допомогою свого гаджета.

Більше десяти років тому фундаментом для зростання безпечних мобільних транзакцій стала поява NFC (near field communication) – технології бездротового високочастотного зв'язку, що забезпечує на невеликій відстані обмін даними між пристроями. Саме на її основі були створені рішення для безконтактних платежів, у тому числі і в смартфонах. Нову сторінку в історії мобільного телефону як платіжного інструменту відкрила поява токенізації. Токенізація – це технологія шифрування фінансових даних. В процесі оплати номер рахунку змінюється на автоматично згенерований код (токен), який неможливо використовувати для шахрайських операцій. Сьогодні вона використовується в таких системах оплати як ApplePay, AndroidPay і SamsungPay. З кожним роком все більше число банків у всьому світі дозволяють підключати платіжні картки клієнтів до смартфонів.

Холодильник, який купує продукти, та інші «розумні» прилади

За даними дослідження Juniper Research, обсяг платежів з мобільних і переносних пристроїв до 2018 року досягне $95 млрд в рік. На думку експертів, серед переносних пристроїв найпопулярнішими будуть годинники та браслети. Чимало таких гаджетів було представлено на наймасштабнішій події в мобільній індустрії – Mobile World Congress в лютому цього року в Барселоні. На ньому презентували «розумні» фітнес-браслети і брендові преміум-годинники для безконтактних оплат. Скоро в платіжний інструмент будуть перетворені будь-які предмети, «що носяться», в тому числі і ювелірні прикраси.

А згідно з дослідженням компанії RS Components, до 2020 року 13 млн побутових приладів будуть підключені до інтернету. Серед останніх інновацій – додаток Groceries, що дозволяє купувати продукти прямо з будинку, вибираючи товари в онлайн-магазині супермаркеті і на екрані нового смарт-холодильника – потрібно тільки обрати товар та підтвердити купівлю PIN-кодом.

Корисні селфі

Щодня нам доводиться запам'ятовувати занадто багато інформації, і використання паролів створює додаткові труднощі як для користувачів, так і для компаній. Тому у світі активно розробляються біометричні способи аутентифікації – за відбитками пальців, голосу, серцевого ритму. У лютому у Великобританії вже запустилася оплата покупок за допомогою селфі. До цього технологія пройшла тестування в США і Нідерландах, а до кінця 2016 року з'явиться ще в 14 країнах.

Ставку на такі інновації у сфері туризму роблять не тільки фінансові установи, але і держави. Наприклад, Японія, яка очікує велику кількість гостей на Олімпійських іграх в 2020 році. Японський уряд оголосив старт пілотної програми, в рамках якої туристи зможуть розраховуватися, використовуючи відбитки пальців. Потрібно лише попередньо зареєструвати їх особисті дані та інформацію з кредитної або дебетової картки в спеціальних кіосках, встановлених в аеропортах.

Безпечний світ без паперових грошей

Постійний пошук нових рішень для оплат, інтеграція в гаджети і вихід на нові рівні захисту – все це поступово наближає реальність, в якій надання банківських послуг та поводження з фінансами стає простіше, ніж ми могли припустити. Поняття світу без готівки насправді несе в собі багато плюсів. Серед них – прозора економіка, більш розвинена система кредитування та підтримки бізнесу, а також просто економія державних коштів на випуск банкнот.

За наслідками дослідження Mobile Payments Study, у 2015 році понад 2 млн постів та коментарів в соціальних мережах і на форумах були присвячені лише мобільним платежам. Зростаючий інтерес мільйонів користувачів до нових технологій говорить про те, що суспільство все більше готове до світу без готівки, де продукти купуються в холодильнику, а годинниками і браслетами можна оплачувати рахунки.

Рекомендуємо прочитати

Bloomberg назвал неожиданных лидеров мирового экономического роста

Рост мировой экономики во втором квартале 2017 года превысил 4% в годовом выражении....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Высочайшее качество переведенных текстов в профессиональном бюро Мистер Кронос

Небольшая история бюро Мистер Кронос Бюро переводов в Киеве под названием Мистер Кронос функционирует уже продолжительный период и за это время очень хорошо заре....