Експерт розповів, чи допоможе переселенцям скасування випробувального терміну на роботі

Верховна Рада минулого тижня ухвалила зміни до  «Кодексу законів про працю щодо випробування при прийнятті на роботу». За це рішення проголосували 229 нардепів, повідомляє радіо Ера.

Новим законом збільшено перелік категорій громадян, яким не встановлюється випробування при прийомі на роботу. Серед них вагітні жінки, самотні матері, що мають дитину до 14 років або дитину-інваліда, особи, з якими укладають трудовий договір терміном до 12 місяців, особи на тимчасові та сезонні роботи та  додали категорію внутрішньо переміщених осіб.

Даний законопроект вже працює, однак, за словами юриста Центру соціальних і трудових досліджень, активіст "Соціального руху"  Віталія Дудіна, на сьогодні в Україні навіть не існує органу, який буде перевіряти дотримання даної ухвали.

- Загалом зміни є прогресивними, оскільки такі такі категорії осіб. як молодь, як жінки, зазнають більшої дискримінації. Для вирівнювання їх статусу такі заходи будуть необхідними. Але наскільки це буде працювати в українських умовах невідомо, оскільки зараз накладено мораторій на перевірки дотримання трудового законодавства. Державна служба з питань праці фактично не функціонує, оскільки вона не може здійснювати перевірки на малих та середніх підприємствах .а лише на великих, яких у нас в країні є небагато, - каже юрист.

Як зазначають фахівці,  випробувальним терміном   в українських реаліях   часто зловживають. Тобто, працівників можуть просто експлуатувати – а по закінченню випробувального терміну звільнити без згоди профспілки. В більшості випадків, безкоштовно доводиться працювати якраз внутрішнім переселенцям, продовжує Віталій Дудін.

- Відомо. що зараз переселенці страждають не від прямої дискримінації, коли у трудових колективах формується ставлення до таких осіб, стверджується, що вони мало не схильні до клептоманії, що вони можуть щось вкрасти. Лунають таки закиди від роботодавців. Це робиться, на мою думку, для того, щоб послабити позиції переселенців, щоб вони не могли користуватись підтримкою решти трудового колективу, - зазначає активіст.

А за словами, директора департаменту з питань внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації Олександра Меланчука, внутрішньо переміщених осіб не стільки хвилює випробувальний термін на роботі, як те, де її знайти та де взагалі жити.

- Для внутрішньо переміщеної особи головне - це де працювати, і де жити. Перше, що треба визнати, - це  питання по житу, зробити якісь реальні соціальні будинки, де буде низька орендна плата, яка відповідатиме виплатам .які вони одержують від держави, - каже Меланчук.

Для  всіх інших кандидатів строки випробувального терміну  на новому місці роботи залишаються незмінними: для робітників, які займаються фізичною працею – один місяць, для решти - 3 місяці. А ось Європейські країни останнім часом намагаються поступово зменшувати термін випробовування.

Читайте також: Підвищення пенсійного віку законне? АПУ посилається на КСУ часів Януковича

Рекомендуємо прочитати

Что нужно, чтобы полностью уничтожить жизнь на Земле?

Три астрофизика подсчитали, что даже огромные астероиды и взрывающиеся звезды, вероятно, не уничтожат всю жизнь на нашей планете....

Це може бути цікавим

Известный публицист назвал настоящего инициатора создания "Малороссии"

Автором идеи создания "Малороссии" на оккупированных территориях Донбасса был не главарь "ДНР" Александр Захарченко, а российский писатель Захар Прилепин....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало відомо. Що призводить до мільярдних витрат бюджетних коштів

19 млрд грн – саме такими цифрами економії бюджетних коштів завдяки системі ProZorro хвалився міністр МЕРТу Степан Кубів у червні під час VII експертного форуму Інститу....