Обама пропонував розширити «нормандський формат» за рахунок Вашингтона

Обама пропонував розширити «нормандський формат» за рахунок Вашингтона

Наприкінці квітня президент США Барак Обама, спілкуючись із канцлером ФРН Ангелою Меркель на міжнародній промисловій виставці в Ганновері, запропонував їй розширити «нормандський формат» за рахунок Вашингтона. Про це пише dt.ua з посиланням на журналіста видання Сергія Рахманіна. 

-За твердженнями наших джерел, наприкінці квітня Барак Обама, спілкуючись із Ангелою Меркель на міжнародній промисловій виставці в Ганновері, запропонував їй розширити «нормандський формат» за рахунок Вашингтона. І отримав ввічливу відмову, — йдеться у статті.

Як пише Рахманін, під час недавньої зустрічі глав МЗС «нормандської четвірки» і останнього раунду переговорів тристоронньої контактної групи в Мінську Кремль укотре спробував нав’язати свій план виборів у ОРДЛО.

Наскільки відомо, там знову фігурували жорстка «мажоритарка», не менш жорсткий ценз осілості (до виборів не можуть бути допущені особи, котрі не проживали на цій території впродовж останнього року), обмежений допуск українських ЗМІ та політичних партій. Україна цей план відкинула і була підтримана західними союзниками. Крок Москви був, швидше, ритуальним, а реакція на нього — очікуваною. Такою ж невдалою (принаймні поки що) була спроба «розміняти» звільнення незаконно утримуваних у ОРДЛО українських громадян на набуття чинності законом про амністію, — пише Рахманін.

Читайте також: Найєм прокоментував вибори в «ДНР» та «ЛНР»загрузка...

Читайте також