Уряд обіцяє новий механізм монетизації субсидій

 - Механізм державної підтримки, який ми пропонуємо, діє за простим принципом: кожна людина, яка потребує субсидію - отримує захист від держави; а той, хто може сплачувати - отримує мотивацію забезпечити власну енергоефективність через компенсацію витрат від держави в розмірі 30% або 40%», - наголосив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю програмі «Ранок у великому місті» телеканалу ICTV.

 - Упродовж багатьох років люди не могли економити, оскільки, не маючи обліку, не маючи мотивації, не маючи підтримки від держави, вимушені були сплачувати те, що їм нараховували.  Діюча система субсидій, забезпечивши людину компенсацією плати за комунальні послуги, також не мотивує заощаджувати. Людина не відчуває потребу економити, тим більше, витрачатися на енергоефективні заходи. Натомість зекономлені споживачем кошти, мають бути монетизовані й використані на енергоефективні заходи. Коли людина усвідомить, що зекономлена субсидія - це її власні кошти, які вона може використати, тоді в неї і  з'явиться мотивація, - зауважив Геннадій Зубко.

На його думку Віце-прем’єр-міністра, важливо встановити технічні рамки енергоефективності будівель, комерційного обліку тощо - те, що дозволить управляти споживанням.

Геннадій Зубко вважає, що вже наприкінці наступного опалювального сезону може запрацювати нова система, заснована на принципі особистих рахунків. «В Україні 5,5 млн субсидіантів. Вони мають бути верифіковані, отримавши особисті рахунки. Ми пропонуємо країні і суспільству подолати шлях, яким вже пройшли Польща, Литва, Латвія, які впровадили механізми енергоефективності й утричі зменшили енерговитрати», - підкреслив Геннадій Зубко.

Рекомендуємо прочитати

Женщина из Нидерландов получает 5 внезапных оргазмов во время ходьбы

55-летняя женщина из Нидерландов вынуждена постоянно переживать оргазмы из-за того, что ее левая нога "вообразила" себя вагиной....

Це може бути цікавим

Напечатанный на 3D-принтере исследовательский аппарат отправится на Марс в ближайшие годы

Производитель 3D-принтеров Stratasys известен рядом больших проектов: ранее он начал печатать протезы для американских клиник, а в прошлом году представил распечатанны....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....