Роменські лікарі готують позов, продовжуючи ходу та закликають до солідарності

Лікарі Роменської поліклініки продовжують протестну ходу і готують судовий позов. На разі лікарі з Сумщини крокують по Полтавській області. Вони готують оскарження рішення Роменської міської ради про ліквідацію поліклініки.

Як заявляє юрист, активіст «Соціального руху» Віталій Дудін, лікарі мають шанс виграти адміністративний позов проти міськради, посилаючись на Конституцію. 11 січня 2016 року лікарям вдалось виграти справу у суді першої інстанції, яким було визнано неправомірним рішення про реорганізацію закладу. «19 травня 2016 року міська рада пішла на хитрий, але очевидно незаконний крок — замість рішення про реорганізацію вони прийняли рішення про ліквідацію. Це прямо суперечить статті 49 Конституції України, що забороняє скорочувати мережу медичних закладів», — заявляє він.

За його словами, судова практика по справах про реорганізацію закладів є неоднозначною, тоді як у спорах з приводу рішень про ліквідацію мед закладів суди ставали на бік скаржників.

-          Вищий адміністративний суд України ухвалою від 30 березня 2011 року визнав незаконним рішення Козятинської районної ради Вінницької області про ліквідації «Козятинської центральної районної лікарні». Дотримання вимог Конституції для визнання судом правомірним оскаржуваного рішення є обов’язковою умовою, відзначено у рішенні ВАСУ.

-          Донецький апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою від 14 листопада 2012 року визнав неправомірним рішення Слов'янської  міської ради про  ліквідацію  комунального медичного закладу у м.Святогірськ . Позов було подано прокурором. Як зазначив суд, відповідачем (радою) не надано доказів, які би свідчили про необхідність ліквідації закладу і законність прийняття спірних рішень.

161099Як зазначають протестуючі лікарі, прокуратура Ромен у свою чергу проявляє бездіяльність і більше того погрожує кримінальними провадженнями за те, що вони перешкоджають ліквідації закладу. Сьогодні також стало відомо, що міська влада тисне на лікарів, вимагаючи звільнити приміщення у 3-денний термін і віддати ключі. Хоча, згідно з Кодексом законів про працю, про звільнення у зв’язку з ліквідацією необхідно попередити, принаймні, за 2 місяці. Лікарі, що беруть участь у ході, взяли відпустку за власний рахунок, тому їх звільнення будь-якому разі буде незаконним.

Разом з тим працівники повідомили, що їх боротьба буде спиратись не лише на юридичний аспект: вони закликають до солідарності усіх громадян, чиї соціальні права порушуються.

- Ми виступаємо проти зняття державою із себе бюджетних зобов’язань по підтримці освіти, медицини і житлово-комунального господарства. Ми сподіваємось, що наші акції в регіонах і в столиці будуть підтримані тими, хто страждає від підвищення тарифів чи закриття установ, – заявила голова Вільної профспілки підприємців України Валентина Коробка.

Лікарі планують провести акції по маршруту слідування, а також акцію під будівлею Кабміну.

Читайте також: Лікарі, які борються проти закриття поліклініки, звернулись до очільників держави

Рекомендуємо прочитати

Известного иранского журналиста убили в Турции

Основателя и руководителя иранского телеканала Gem TV Саида Каримиана и его кувейтского партнера застрелили в Стамбуле....

Це може бути цікавим

Ученые выяснили, чем вызван синдром хронической усталости

Причиной развития загадочного синдрома хронической усталости оказались определенные штаммы бактерий, аномально большое количество которых в кишечнике заставляет человека чувствовать себя постоянно утомленным, говорится в статье, опубликованной в журнале Microbiome....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Легендарний боксер емоційно прокоментував бій Кличко

Екс-чемпіон світу у важкій вазі Леннокс Льюїс вважає, що поєдинок Кличко – Джошуа – найкраще з того, про що можуть мріяти шанувальники боксу....