Найєм прокоментував вибори в "ДНР" та "ЛНР"

Проведення виборів без контролю над кордоном і роззброєння бойовиків суперечить українському законодавству, нормам міжнародного права і здоровому глузду. Про це на своїй сторінці в Facebook пише народний депутат Мустафа Найєм.

В останні дні це питання кілька разів наполегливо порушували на зустрічах з послами, дипломатами та іноземними політиками. Якщо коротко - я проти будь-яких виборів на окупованих територіях в нинішніх умовах. Я прихильник політичного процесу, однак те, що нам зараз пропонують, не має нічого спільного ні з політикою, ні з правом. Аргументів у мене багато, роз'яснювати буду поступово.

По-перше, я не розумію, як в принципі можна проводити такі вибори без повноцінного контролю над східним кордоном і роззброєння незаконних військових формувань на окупованій території. Таких прецедентів немає і не було у світовій історії. Це суперечить і українському законодавству і нормам міжнародного права, і здоровому глузду.

По-друге, прихильники проведення виборів, у першу чергу, наші міжнародні партнери, стверджують, що, згідно з Мінськими угодами, контроль над кордоном буде встановлено після виборів. При всій повазі до наших союзників, у мене виникає логічне запитання - хто і яким чином гарантує саме такий результат виборів? Хто і яким способом доб'ється виходу російських військ, передачу контролю над кордоном і роззброєння незаконних формувань? Чи готові наші партнери вже зараз скласти детальну дорожню карту цих заходів, в яких візьмуть участь представники країн-гарантів?

І це не примха української сторони. Хотілося б нагадати, що одного разу ми вже отримували гарантії від міжнародного співтовариства - відповідно до Будапештського меморандуму. Яким був результат, ми знаємо. При цьому важливо пам'ятати, що легітимність Будапештського меморандуму забезпечувалась, крім України, підписом президентів трьох великих держав - США, Великобританії та Росії. У той час як Мінський протокол офіційно підписаний колишнім президентом України Леонідом Кучмою, послом РФ Михайлом Зурабовим і представником ОБСЄ Хайді Тальявіні. Чому і на яких підставах ми повинні бути впевнені, що Мінські угоди, що мають значно меншу легітимність, будуть виконані?

І найголовніше. Внесення питання виборів на окупованих територіях до порядку денного Верховної Ради, впевнений, призведе до непередбачуваних наслідків. Я не бачу і не відчуваю підтримки цього питання ні в залі Верховної Ради, ні в суспільстві. Ці закони гарантовано будуть провалені, а сама спроба буде використана різними силами як зайвий привід демонстрації своєї радикальності.

Рекомендуємо прочитати

Британские истребители подняли по тревоге, чтобы перехватить российские самолеты

В Великобритании с шотландской базы Лоссимут по тревоге подняли два истребителя, чтобы перехватить российские самолеты....

Це може бути цікавим

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Россияне применили новый способ призыва в оккупированном Крыму

Крымчан набирают в российскую армию по объявлениям в газетах и на бирже труда, несмотря на международные запреты....