АЗС підвищуватимуть ціни на бензин – прогноз

Квітневі прогнози багатьох експертів щодо подальшого подорожчання палива на вітчизняних АЗС, на жаль, виправдалися. На деяких заправках ціни підвищилися відразу на гривню. Водії не встигають відстежувати за цінниками на АЗС, адже вони змінюються мало не щодня.

У них виникає цілком резонне питання: якщо курс долара падає, так чому ж ціна на бензин зростає? Тим більше, що український ринок світлих нафтопродуктів на 80 % складається з імпортного товару, який закуповується за долари чи євро, а отже, в перерахунку за теперішнім валютним курсом ціни на АЗС мали б бути нижчими.

Що ж штовхає барометр цін на бензин вверх, розповів заступник керівника «Публічного аудиту» Матвій Холошин.

«Не варто забувати про останні тенденції на світових ринках, де ціни на нафту наближаються до позначки майже $ 50 за барель. Тобто, від лютневих котирувань у $ 33 за барель до травневих у $ 49, нафта виросла на 48 %, причому такий різкий ріст почався саме з квітня», – зауважує спеціаліст.

Тому така тенденція не могла не позначитися на кінцевій вартості вже готової продукції, оскільки вартість сировини в ній становить 50–55%. А позаяк оптовий і роздрібний ринок нафтопродуктів, як правило, завжди реагує на зовнішні фактори, які впливають на ціноутворення, приблизно з місячним запізненням, ця ланцюгова реакція дійшла до українських трейдерів саме зараз.

Крім того, за словами спеціаліста «Публічного аудиту», не варто забувати, що з 1 квітня цього року Білорусь підвищила експортне мито на нафту й нафтопродукти, що вивозяться з зони Євразійського митного союзу. Зокрема, ставка експортного мита на товарні бензини з $ 24 сягнула $ 33,4 за тонну. Білорусь є лідером на вітчизняному ринку імпортних нафтопродуктів з часткою понад 70%, тому це не могло не позначитися на ринку в цілому.

«У структурі вітчизняних цін на світлі нафтопродукти закупівельна вартість становить трохи більше 30% – відповідно, підвищення експортного мита на 40 % автоматично збільшує ціну закупівлі мінімум на 20 %, що в результаті, зрозуміло, збільшує кінцеву ціну – приблизно на 30–40 коп. за літр», – пояснює Холошин.

Фахівці «Публічного аудиту» не можуть дати позитивного прогнозу й на майбутнє. Підвищення вартості сирої нафти на ринках світу, судячи з усього, триватиме надалі, і тенденція вказує на те, що її вартість перевалить за $ 50/барель. Відповідно, і вартість палива на українських АЗС може підвищитися ще на 50 коп. – 1 грн.

Єдине, що може дещо стримати таке здорожчання, це зменшення попиту серед українців, які намагатимуться економити та менше користуватися своїми транспортними засобами.

Рекомендуємо прочитати

Яценюк став співвласником українського телеканалу

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк став співвласником телеканалу Espreso....

Це може бути цікавим

Генштаб: Готовы к угрозе вторжения России

Министр обороны Степан Полторак заявил, что Генштаб ВСУ предусмотрел меры в случае "угрозы вторжения войск Российской Федерации" в ходе российско-белорусских учен....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Американская разведка: КНДР в состоянии сама производить ракетные двигатели

Американская разведка предполагает, что Северная Корея в состоянии сама производить ракетные двигатели и не зависит от их импорта....