Сонячна електростанція приносить луцькому інженерові 9 тис. грн на місяць

У Луцьку інженер-механік Віталій Урбанович встановив сонячні батареї на даху власного будинку і не лише економить на оплаті за електроенергію, а й заробляє до 9 тис. гривень у місяць.

З січня 2014 року міні-електростанція, яка включає 45 сонячних панелей загальною потужністю 10 кВт, виробила 12 263 кВт-год, передає EcoTown.

За словами Віталія Урбановича, СЕС працює не на всю потужність через невдалий варіант даху, димоходи, які створюють тінь, та похмуру погоду, а найефективніша вона влітку. З мережі раціоналізатор бере мало електроенергії завдяки гібридному інвертору, який заряджає акумулятори й дозволяє накопичувати енергію.

«За електроенергію, яку віддаю у мережу, держава минулого року платила 3,89 гривні за кВт-год, з 25-го серпня 2015 року цей показник піднявся до 8,57 гривні, а зараз тариф ще більший, бо його прив'язали до курсу євро, - каже Віталій Урбанович. - Кожного місяця підписую акт про обсяг проданої електроенергії».

Приміром, за місяць, протягом якого йшли дощі, лучанину заплатили 3042 гривні, а у найбільш погожий місяць він заробив 9300 гривень. Віталій Урбанович уклав угоду з обленерго до 2030 року.

Urban1_2Сьогодні електроенергію за «зеленим» тарифом можуть продавати домогосподарства, які експлуатують сонячні станції потужністю до 30 кВт(раніше 10 кВт). Однак якщо встановлювати СЕС зараз, тариф буде меншим – 4,80 гривні за кВт-год, каже раціоналізатор. «Краще збільшити ефективність тієї системи, що є, і продавати по 10 кВт-год, - пояснює Віталій Урбанович, додаючи, що спробує встановити станцію потужністю 30 кВт на будинку, де жила бабуся.

Раціоналізатор також планує замінити застарілий сонячний коллектор на сучасніший з ККД до 80-85%, а також поставити тепловий насос, для якого вже пробурив свердловини і привіз обладнання. Луцький інженер-механік, який за Радянського Союзу працював на Львівському заводі з ремонту обчислювальної техніки, встановлює обладнання власноруч інакше – обійшлося б надзвичайно дорого.

Альтернативними джерелами енергії Віталій Урбанович зацікавився ще у 2005-му на конференції з питань енергозбереження у Дублянах.

«Я тоді багато почув, побачив і вже навіть хотів купувати сонячні панелі, але потім вирішив зачекати, - згадує фахівець. - Почав вивчати тему, познайомився з Романом Баб'ячком із Львівської області, який першим в Україні отримав "зелений тариф".

За словами раціоналізатора, сьогодні в Україні мало спеціалістів, які справді можуть дати слушну пораду та допомогти. «Компанії, які пропонують встановлення сонячних панелей, практично не мають такого досвіду і зазвичай розказують багато зайвого і неправильного, взятого з інтернету», - наголошує лучанин.Urban_2

Віталій Урбанович радить не купувати сонячні батареї, які були у користуванні, бо їх з якоїсь причини зняли. Сам лучанин надає перевагу обладнанню німецького виробництва. «Німецькі сонячні панелі мені допомагає придбати один поляк, який правдами-неправдами купує їх на заводі(згідно із законодавством завод може продати продукцію тільки юридичній особі), - розповідає раціоналізатор. – Крім того, виникають проблеми з доставкою: беру з собою людей і по дві панелі на кожного завожу, бо дозволено тільки вантаж до 50 кілограмів вартістю 500 євро на особу».

Китайські панелі від німецьких відрізняються тим, що у перших штрих-код наклеєний на скло, а у других – знаходиться за склом, ділиться секретами лучанин.

Сонячна панель німецького виробництва обходиться лучанину у 180 євро - в Україні їх продають по 200 євро і вище. За словами Віталія Урбановича, на облаштування станції пішло близько 12 тисяч євро. «За старим тарифом СЕС окупилась би за 5 років і 9 місяців, а зі збільшеним – буде швидше», - сподівається раціоналізатор.

Рекомендуємо прочитати

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть