ProZorro назвали кращою у світі системою у сфері публічних закупівель

ProZorro отримала міжнародну премію у сфері публічних закупівель Procurement Leader Award за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою. Розробка цієї системи на базі програмного забезпечення з відкритим кодом була здійснена у партнерстві влади, бізнесу та громадськості та адмініструвалася антикорупційною організацією Transparency International Україна. Наприкінці 2015 року система, що успішно пройшла пілотні тестування, була передана у власність державі.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України з ProZorro були номіновані в категорії Public Sector. Серед інших номінантів у цій категорії: Міністерство юстиції Великобританії з трансформацією конкуренції, департамент освіти австралійського штату Новий Південний Уельс з власними рішеннями у сфері закупівель, а також Адміністрація Президента США із закупівельним сервісом P200. Переможців по кожній із категорій було оголошено під час урочистої церемонії, яка відбулася в Лондоні 18 травня. Перемога ProZorro стала першим випадком, коли розробка для держсектора від України отримує всесвітнє визнання.

Як зазначає Мінекономрозвитку, успіх системи був би неможливим без підтримки міжнародних організацій і громадських активістів, а саме завдяки підтримці авторитетноі міжнародноі антикорупційноі організаціі Transparency International Україна, а також фонду WNISEF, ЄБРР, Уряду Німеччини та інших партнерів система ProZorro. Досвід ProZorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику «влада-бізнес-громадськість».

«Одна з ідей команди ProZorro – максимальна відкритість, партнерство між владою, бізнесом та суспільством, а також просування цієї філософії в інші сфери та за межі країни. Контроль за використанням системи має здійснювати громадський сектор. Публічні закупівлі – це закупівлі за кошти громадян. І краще за суспільство ці витрати ніхто не проконтролює», - говорить координатор напрямку реформування державних закупівель ТІ Україна Віктор Нестуля.

На сьогоднішній день ТІ Україна продовжує адмініструвати розробку системи – організація зобов’язалася допрацювати ще ряд модулів, забезпечити її прозорість та моніторинг із застосуванням інноваційних технологій. На сьогоднішній день вже працюють модулі аналітики на базі продукту Qlik - публічний (bi.prozorro.org) і професійний (bipro.prozorro.org). Окрім того, перед ТІ Україна стоїть завдання залучити максимальну кількість користувачів до нових інструментів аналізу і контролю закупівель.

Рекомендуємо прочитати

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....

Це може бути цікавим

У Києві розпочався фестиваль плавучих клумб

На воду спустили 12 "дизайнерських клумб"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві двох поліцейських затримали за хабар

У Києві затримали двох поліцейських Харківщини, які вимагали 10 тисяч доларів у столичного бізнесмена....