ProZorro назвали кращою у світі системою у сфері публічних закупівель

ProZorro отримала міжнародну премію у сфері публічних закупівель Procurement Leader Award за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою. Розробка цієї системи на базі програмного забезпечення з відкритим кодом була здійснена у партнерстві влади, бізнесу та громадськості та адмініструвалася антикорупційною організацією Transparency International Україна. Наприкінці 2015 року система, що успішно пройшла пілотні тестування, була передана у власність державі.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України з ProZorro були номіновані в категорії Public Sector. Серед інших номінантів у цій категорії: Міністерство юстиції Великобританії з трансформацією конкуренції, департамент освіти австралійського штату Новий Південний Уельс з власними рішеннями у сфері закупівель, а також Адміністрація Президента США із закупівельним сервісом P200. Переможців по кожній із категорій було оголошено під час урочистої церемонії, яка відбулася в Лондоні 18 травня. Перемога ProZorro стала першим випадком, коли розробка для держсектора від України отримує всесвітнє визнання.

Як зазначає Мінекономрозвитку, успіх системи був би неможливим без підтримки міжнародних організацій і громадських активістів, а саме завдяки підтримці авторитетноі міжнародноі антикорупційноі організаціі Transparency International Україна, а також фонду WNISEF, ЄБРР, Уряду Німеччини та інших партнерів система ProZorro. Досвід ProZorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику «влада-бізнес-громадськість».

«Одна з ідей команди ProZorro – максимальна відкритість, партнерство між владою, бізнесом та суспільством, а також просування цієї філософії в інші сфери та за межі країни. Контроль за використанням системи має здійснювати громадський сектор. Публічні закупівлі – це закупівлі за кошти громадян. І краще за суспільство ці витрати ніхто не проконтролює», - говорить координатор напрямку реформування державних закупівель ТІ Україна Віктор Нестуля.

На сьогоднішній день ТІ Україна продовжує адмініструвати розробку системи – організація зобов’язалася допрацювати ще ряд модулів, забезпечити її прозорість та моніторинг із застосуванням інноваційних технологій. На сьогоднішній день вже працюють модулі аналітики на базі продукту Qlik - публічний (bi.prozorro.org) і професійний (bipro.prozorro.org). Окрім того, перед ТІ Україна стоїть завдання залучити максимальну кількість користувачів до нових інструментів аналізу і контролю закупівель.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Парасюк скоїв нечувану витівку за кермом авто

Народний депутат України Володимир Парасюк полюбляє фотографуватися під час руху автомобіля, перебуваючи за його кермом....