Книгарню «Зання» перетворили в ресторан

Книгарню «Зання» перетворили в ресторан

У приміщенні легендарного книгарні «Знання» (Хрещатик, 44), якe закрили ще в 2012 році, можуть з’явитися громадське харчування і магазин.

Як повідомляють в соцмережах кияни, днями з фасаду магазину зняли будівельну сітку, представивши на загальний огляд оновлене приміщення з дзеркальним фасадом і білими ліпними візерунками. Раніше рішенням сесії Київради магазин передали в приватну власність. Городяни неодноразово протестували проти цього рішення, вимагаючи повернути магазин місту, але результатів це не принесло, пише Сегодня.

Змін зазнав не тільки фасад магазину на Хрещатику. У внутрішньому дворику, впритул до магазину, на другому поверсі прибудували балкон-мансарду. Що ж стосується внутрішнього оздоблення, то стіни оновленого «магазина» пофарбували в білий колір. Охоронець будівлі на наше запитання, що ж тут буде, відповів, мовляв, ще невідомо. Але при цьому запевнив, що відкриття відбудеться не скоро. «Ще не всі роботи закінчені», – повідомив він.

У КМДА розповіли про проект реконструкції книгарні: Об’єднання першого, другого поверхів та підвального приміщення в єдиний простір під заклад торгівлі та громадського харчування було погоджено з Міністерством культури ще в 2012 році. Замовником виступила приватна компанія, що займається організацією будівництва об’єктів нерухомості для продажу чи здавання в оренду. З того часу приміщення магазину неодноразово перепродувалося.

На сьогоднішній день його власником є приватна фірма з надання допомоги в питаннях комерційної діяльності, в якій навідріз відмовилися говорити про реконструкцію та цільове призначення приміщення. 

— На жаль, ми не можемо надати вам таку інформацію, – відповіла н одна з працівниць фірми.

Сам будинок, в якому розташовувався магазин «Знання», є пам’ятником архітектури, був побудований в кінці XIX століття як прибутковий будинок, і будь-яке його пошкодження карається законом. В різний час в цій будівлі розміщувалися готель «Франкфурт», зуболікарська школа, видавниче товариство «Друкар», Єврейський народний університет.

За словами радника мера з питань благоустрою Дмитра Білоцерківця, прибудова у вигляді балкона-мансарди, швидше за все, є незаконною.

— Будемо розбиратися з цим питанням: хто і на якій підставі прилаштував мансарду до дому, – сказав Білоцерківець.

— Ми відправимо запит щодо реконструкції даного об’єкту. На жаль, на сьогоднішній день таких порушень в Києві безліч, – додала депутат Київради Ольга Балицька.

А Володимир Яворівський, колишній голова Національної спілки письменників, нагадує, що книгарня «Знання» була для киян культовим місцем.

— Я і сам часто бував в цьому магазині. У ньому можна було купити як наукову літературу, так і художню. Взагалі в радянські часи тільки в центрі міста було близько ста книгарень, а сьогодні залишилися тільки дві – «Сяйво» і «Наукова думка», – нарікає Яворівський.загрузка...

Читайте також

Коментарі