Книгарню "Зання" перетворили в ресторан

\'\'\'\'
\r\n

У приміщенні легендарного книгарні \"Знання\" (Хрещатик, 44), якe закрили ще в 2012 році, можуть з\'явитися громадське харчування і магазин.

\r\n

Як повідомляють в соцмережах кияни, днями з фасаду магазину зняли будівельну сітку, представивши на загальний огляд оновлене приміщення з дзеркальним фасадом і білими ліпними візерунками. Раніше рішенням сесії Київради магазин передали в приватну власність. Городяни неодноразово протестували проти цього рішення, вимагаючи повернути магазин місту, але результатів це не принесло, пише Сегодня.

\r\n

Змін зазнав не тільки фасад магазину на Хрещатику. У внутрішньому дворику, впритул до магазину, на другому поверсі прибудували балкон-мансарду. Що ж стосується внутрішнього оздоблення, то стіни оновленого \"магазина\" пофарбували в білий колір. Охоронець будівлі на наше запитання, що ж тут буде, відповів, мовляв, ще невідомо. Але при цьому запевнив, що відкриття відбудеться не скоро. \"Ще не всі роботи закінчені\", – повідомив він.

\r\nУ КМДА розповіли про проект реконструкції книгарні: Об\'єднання першого, другого поверхів та підвального приміщення в єдиний простір під заклад торгівлі та громадського харчування було погоджено з Міністерством культури ще в 2012 році. Замовником виступила приватна компанія, що займається організацією будівництва об\'єктів нерухомості для продажу чи здавання в оренду. З того часу приміщення магазину неодноразово перепродувалося.\r\n

На сьогоднішній день його власником є приватна фірма з надання допомоги в питаннях комерційної діяльності, в якій навідріз відмовилися говорити про реконструкцію та цільове призначення приміщення. 

\r\n

- На жаль, ми не можемо надати вам таку інформацію, – відповіла н одна з працівниць фірми.

\r\n

Сам будинок, в якому розташовувався магазин \"Знання\", є пам\'ятником архітектури, був побудований в кінці XIX століття як прибутковий будинок, і будь-яке його пошкодження карається законом. В різний час в цій будівлі розміщувалися готель \"Франкфурт\", зуболікарська школа, видавниче товариство \"Друкар\", Єврейський народний університет.

\r\nЗа словами радника мера з питань благоустрою Дмитра Білоцерківця, прибудова у вигляді балкона-мансарди, швидше за все, є незаконною.\r\n

- Будемо розбиратися з цим питанням: хто і на якій підставі прилаштував мансарду до дому, – сказав Білоцерківець.

\r\n

- Ми відправимо запит щодо реконструкції даного об\'єкту. На жаль, на сьогоднішній день таких порушень в Києві безліч, – додала депутат Київради Ольга Балицька.

\r\n

А Володимир Яворівський, колишній голова Національної спілки письменників, нагадує, що книгарня \"Знання\" була для киян культовим місцем.

\r\n

- Я і сам часто бував в цьому магазині. У ньому можна було купити як наукову літературу, так і художню. Взагалі в радянські часи тільки в центрі міста було близько ста книгарень, а сьогодні залишилися тільки дві – \"Сяйво\" і \"Наукова думка\", – нарікає Яворівський.

Рекомендуємо прочитати

Уряд призначив викладача інституту членом НАЗК

Кабінет міністрів України призначив Олександра Серьогіна, який є викладачем в університеті імені Тараса Шевченка, членом Національного агентства з питань запобі....

Це може бути цікавим

Историк назвал главного врага украинцев

Военная агрессия России серьезный, но не самый страшный враг Украины....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....