Зростання власного видобутку газу можливе за умови створення необхідного рівня інвестиційної привабливості галузі

Зростання показників власного видобутку газу можливе за умови створення необхідного рівня інвестиційної привабливості галузі. Як повідомила народний депутат, заступник голови комітету з питань ПЕК Ольга Бєлькова, про це йшлося  під час зустрічі представників газодобувних компаній з міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом.

За словами Бєлькової, під час зустрічі, яка відбулася за її ініціативи, представники газовидобувних компаній наголосили, що нині необхідно якомога швидше запровадити нову систему оподаткування, яка б передбачала ефективне податкове навантаження на видобуток газу.

Крім того, додала вона, вкрай важливо забезпечити децентралізацію ренти. Бєлькова наголосила, що місцеві громади, на разі, жодним чином не зацікавлені у наданні згоди на видачу спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин зі своїх територій, та у наданні прав на користування землею для цих же цілей. Ольга Бєлькова переконана, що відрахування до 5% від обсягу рентних платежів до місцевих бюджетів створить місцевим громадам стимул для співпраці з видобувними підприємствами. Народний депутат зауважила, що вирішити це питання може ухвалення проекту закону 3038, за її авторством.

Ольга Бєлькова також додала, що представники добувних компаній наполягають на врегулюванні питання щодо угоди про розподіл продукції. "Діяльність з видобутку природного газу в рамках угод про розподіл продукції, на разі, є непривабливою для інвесторів, оскільки така діяльність оподатковується рентною платою на загальних підставах, що суперечить логіці угод про розподіл продукції", - сказала народний депутат . Бєлькова нагадала, що в парламенті зареєстрований проект закону 3027, автором якого вона є, щодо цього питання. "Ухвалення цього закону дозволить повернути спеціальний режим оподаткування угод про розподіл продукції, з рентною ставкою на видобуток газу у розмірі 1.25%, та рентною ставкою на видобуток нафти та конденсату у розмірі 2%, який діяв до серпня 2014 року", - підкреслила "ударівка".

Крім того, зазначила народний депутат, парламент має ухвалити законопроект 3096, який врегульовує порядок користування земельними ділянками для цілей нафтогазовидобутку, врегульовує майновий статус свердловин, відміняє гірничий відвід для нафтогазовидобутку.

"Це була перша зустріч. Але таке спілкування міністра з представниками видобувних компаній має відбуватися постійно для ефективного та реального проведення  реформ в галузі. Міністр запевнив газовидобувній сектор у повноцінній підтримці ініціатив, що направлені на розвиток вітчизняного видобутку та залучення інвестицій у галузь", - наголосила Ольга Бєлькова.

Рекомендуємо прочитати

"Одноклассники" снова доступны в Украине без VPN

Российская соцсеть Одноклассники придумала, как обойти запрет на блокировку в Украине....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Убийство украинки в Польше: задержаны двое подозреваемых

В причастности к жестокому убийству украинки, тело которой нашли в пруду на территории Польши, полиция подозревает троих граждан Украины....