Російський «Сбєрбанк» продає активи в Україні

Як стало відомо Forbes, одна з найбільших українських фінустанов – «Сбєрбанк» Росії – опинилася в полі зору потенційних покупців. Крім того, є претенденти і на придбання львівського VS Bank, який також є «дочкою» російського державного банку.

Цю інформацію журналісту видання підтвердили близькі до переговорів джерела. У свою чергу, від офіційних коментарів сторони поки що утримуються. «Прес-служба «Сбєрбанку» не коментує ринкові чутки», – сказала представниця прес-служби установи Анастасія Вахламова. Нагадаємо, що «Сбєрбанк» Росії, який активно функціонує на території України, не так давно пройшов процедуру ренеймінгу, прибравши зі своєї назви найменування країни-агресора.

Банкір зі стажем

За інформацією, яка є в розпорядженні Forbes, одним із претендентів на придбання «Сбєрбанку» є український бізнесмен Олександр Ярославський (статки – $721 млн, 8-ме місце у списку Forbes-2016). Не дивно, що підприємець має інтерес до цього активу: Ярославський зарекомендував себе як один із найуспішніших банкірів країни, свого часу продавши Укрсиббанк найбільшій міжнародній групі BNP Paribas.

«У Ярославського є досвід володіння великим банком, а також є гроші на його розвиток. Тому така можливість справді реальна. Оскільки для Кремля володіння українськими банками – сьогодні радше проблема, ніж можливість впливу і тим паче отримання доходів, то в росіян цілком може бути інтерес до продажу», – вважає аналітик Ерік Найман.

На момент підготовки матеріалу до публікації Олександр Ярославський утримався від коментарів.

«Доньки-матері»

Тим часом ще одним українським активом російського «Сбєрбанку», до якого придивляються покупці, став невеликий львівський VS Bank. Також нагадаємо, що після переходу російського «Внєшекономбанку» під контроль «Сбєрбанку» (Росія) український Промінвестбанк частково передається під опіку топ-менеджерів – вихідців зі «Сбєрбанку» (Україна). ПІБ входить до групи найбільших банків, але переживає далеко не найкращі часи.

Цілком логічно було б продати один із двох найбільших банків на українському ринку, вважають експерти, опитані Forbes. Хоча самого політичного рішення про угоду наразі не ухвалено, уточнюють вони. «Гадаю, що такі переговори вести можна, розуміючи, що діяльність російських банків в Україні ускладнюється. Але тут питання радше в механізмі ухвалення рішення на рівні перших осіб», – каже екс-член Ради НБУ Василь Горбаль.

Першою реакцією банкірів і аналітиків на цю новину став сумнів у тому, що можлива угода матиме ринковий характер. «Найімовірніше, це може бути неринкова операція, а щось у стилі «Водафон»-«МТС» чи заправки «Лукойл»...» – вважає президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров. Також експерти припускають, що у зв'язку з політичною ситуацією і збройним протистоянням в Україні остаточне рішення може стати технічним і буде спрямоване на те, щоб убезпечити активи державного російського банку від можливих зазіхань із політичних причин.

Крім того, «Сбєрбанк» активно інвестує в інноваційні компанії, технологію безконтактних платежів, розвиток ІТ, зокрема, вкладаючи гроші в молоді підприємства в Каліфорнії та в розвиток інноваційних центрів у Росії. А оскільки банківський ринок України сьогодні проходить консолідацію і переформатування, рішення про продаж частини підконтрольних активів на цьому ринку можна вважати логічним.

За даними НБУ, «Сбєрбанк» (Україна) і VS Bank належать до іноземних банківських груп. Їхнім основним акціонером є державний «Сбєрбанк» Російської федерації. Активи ВіЕс Банку на 1 січня 2016 року становили понад 3,6 млрд гривень, активи «Сбєрбанку» (Україна) – більш як 40,9 млрд гривень.

источник: Forbes

Рекомендуємо прочитати

На Троещине появился новый сквер

23 августа в Киеве открыли новый сквера на ул....

Це може бути цікавим

В Киеве водитель заснул прямо посреди дороги

В Киеве на улице Электриков, 21А водитель заснул в автомобиле прямо посреди дороги на двойной осевой....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....