Львівський програміст прикинувся безпритульним і провів експеримент

Львівський програміст Богдан Прокопович хотів щоб йому запропонували роботу, але потенційно міг заробити жебрацтвом 150 гривень. Такий соціальний експеримент він провів у неділю на вул. Галицькій у Львові, пише Українська правда. Життя.

Прокопович сів на землю біля каплиці Боїмів з табличкою "Пишу код за їжу", щоб поспостерігати за реакцією людей.

- Більшість людей старається на тебе не дивитись, навіть випадково не кинути погляд. Навіть не дивляться на табличку. А тим більше уникають зорового контакту. Коли ти починаєш дивитись їм в очі, зразу відвертаються, ніби вони на тебе і не дивились. Напевно не хочуть, щоб їм давили на жалість і відчуття провини. Тобто перший висновок – люди не люблять жебраків, – зазначає він на своїй сторінці у мережі Facebook.

З такою табличкою львівський програміст Богдан Прокопович потенційно міг забробити 150 грн, як жебрак Більшість тих, хто заговорювали, починали розмову із запитання "а що це ти за код пишеш?".

- Дуже багатьом людям доводилось пояснювати: "я – програміст, код – це текст програми, програма це те, що у вас на комп’ютері або телефоні, наприклад Word; насправді в мене все гаразд, я маю роботу і т.д., і оскільки зазвичай всі знають, що програмісти забезпечені, мені цікаво зробити такий дисонанс і поспостерігати за реакцією людей на програміста-бомжа, – уточнює Прокопович і робить висновок, що "більшість людей у нас досі далекі від IT".

Він повідомляє, що багато людей давали гроші. І навіть не дуже дрібні. По 10, 20 гривень.

- Доводилось пояснювати і не брати гроші. Хоч я і вирядився, як бездомний, але вважав, що по табличці люди будуть все розуміти. А насправді було багато людей, які не розуміли, чому в мене проблеми і що я хочу, і просто давали мені гроші. При тому переді мною не лежало ніякої банки чи капелюха, мені здавалось, що я ніяк не підштовхую людей давати мені гроші, – дивується програміст.

Хлопець уточнює, що за півтори години йому сумарно давали близько 150 гривень.

- Виходить приблизно 100 грн/год. Нехай якщо отак "працювати" 6 годин на день, буде приблизно 600 гривень. За місяць більше 10 тисяч гривень можна назбирати наче без проблем. І то я ше не дуже давив людям на жалість. В мене був порваний і брудний одяг, брудне лице, але не було поряд хворого собаки чи дитини, чи відрізаної ноги. Якісь професійні жебраки думаю ше більше можуть заробити, – вважає Прокопович.

- Відбиватись від їжі було дуже важко, тому в кінці у мене було кілька булочок, йогурт, пляшка молока, батончик, яблука. Батончик принесла маленька дівчинка, і я навіть не встиг їй нічого сказати, бо дивився в інший бік, а потім обертаюсь, а вона саме кладе той батончик біля мене на землю і тікає, – розповів він.

Програміст зазначає, що всю "назбирану їжу віддали справжній нужденній бабусі біля церкви Андрія".

"Одна пара молодих людей питала, чи можу я допомогти почистити їхній комп’ютер від вірусів. А ще один чоловік пропонував справжню роботу програмістом. Напевно HR якийсь. Так що можна навіть не шукати вакансії, а просто ось так посидіти", – вважає Прокопович.

Читайте також: Справою сумських лікарів, які вимагають зарплат, нарешті зацікавилась прокуратура

Рекомендуємо прочитати

Журналист: Воровство чужой территории остается главным политическим достижением Путина

Воровство чужой территории остается главным политическим достижением Путина....

Це може бути цікавим

Оккупанты разместили десятки новейших танков на границе с Украиной

Запись этого, сделанная журналистами Reuters, появилась в сети Youtube....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Луганские боевики поймали на контрабанде "народного мэра" Дебальцево

Террористы, расположенные в Краснодоне Луганской области, остановили Mitsubishi Pajero на "ДНРовских" номерах....