У кінці травня киян запрошують на швединг

У кінці травня киян запрошують на швединг

Наступної п’ятниці-суботи 27-28 травня в кінотеатрі «Кінопанорама» відбудеться другий київський шведінг.

Про це повідомляють організатори.

Шведінг — це кіногрі, в якій за одну добу необхідно зняти саморобний ремейк популярного фільму. Для цього необхідні: команда, будь-який пристрій, здатне записувати відео, мізки і фантазія.

Термін «шведінг» відбувається з фільму «Перемотка» (режисер — Мішель Гондрі). За сюжетом фільму, два працівника відеосалону випадково розмагнітили все відеокасети. Коли напівбожевільним бабуля попросила в прокат «Мисливців за привидами», герої вирішили за ніч перезняти цей фільм своїми руками на відеокамеру.

Гра триває добу, проходить з п’ятниці на суботу. Командам випадковим чином дістається популярний фільм. Члени команди дивляться фільм, вибирають найяскравіші місця, розподіляють ролі. Будують декорації з картонних коробок, шиють костюми з кольорового паперу, використовують дитячі іграшки і все, що попадеться під руку. За ніч і ранок команда знімає ролик до трьох хвилин, озвучує його, наспівуючи саундтрек фільму «а капела», монтує і привозить на показ в кінотеатр (28 травня о 20.00). Після перегляду команди голосують за кращі «шведи». Єдине правило: все в ролику має бути зроблено своїми руками.

Після випуску «Перемотування» на екрани по всьому світу прокотилася хвиля фестивалів «отшведенних» фільмів. В Україні шведінг-рух почався в 2009 році в Донецьку, де до 2013 року пройшло 10 фестивалів. Шведінгі також проходили в Луганську, Львові, Дніпропетровську, Миколаєві.

У першому київському шведінге, який пройшов 27-28 листопада 2015 року, брало участь 37 команд, а в залі були присутні майже 500 осіб.

Організатори київського шведінга — брат і сестра Євген і Юлія Кошин, студент-кінорежисер і айтішніца. Саме вони почали проводити шведінгі в Донецьку сім років тому. Сьогодні вони — вимушені переселенці, і серед команд, які братимуть участь у фестивалі 27-28 травня, багато — досвідчені учасники з Донецька.

Читайте також: У Києві авто зачепило маршрутку і перекинулосьзагрузка...

Читайте також