Спокійно! Рубки ніхто не забороняв

У відповідь на гостру кампанію громадських організацій проти призначення на посаду заступника Міністра екології та природних ресурсів Віктора Канцурака, міністр Мінприроди Остап Семерак провів влучну піар-акцію, яка відволікла увагу більшості ЗМІ від кадрового скандалу.

Після неоднозначного повідомлення міністра у мережі Facebook, в якому він говорить, що «Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення», більшість представників ЗМІ сприйняли новину як повідомлення про прийняття рішення щодо заборони рубок лісу в Україні.

Повідомлення підхопили більшість центральних ЗМІ.

У дійсності жодних рішень щодо заборони рубок не приймалось, і навіть проект такого рішення ще остаточно не розроблений. Згідно інформації, наданій ЕПЛ Центром підтримки реформ при КМУ заступником директора Департаменту з питань безпеки життєдіяльності охорони навколишнього середовища та АПК  Нагорним Сергієм Івановичем, проект розпорядження про заборону рубок ні 11, ні 12 травня не виносився на розгляд КМУ, а прем’єр-міністр України Володимир  Гройсман лише доручив віце-прем’єру Володимиру Кістіону провести зустріч Мінприроди України та МінАПК України  для з’ясування, чи варто повністю забороняти рубки лісу чи тільки санітарні.

Про це свідчить зокрема і повідомлення на сайтах КМУ   та Мінприроди.

Разом з тим, варто відзначити, що питання значного обмеження санітарних рубок у в лісах України є найбільш актуальним напрямком боротьби із згубною для природи лісовою корупцією. Санітарні рубки, що практично не оподатковуються, з часів президента Януковича і до сьогоднішнього часу є основним корупційним ризиком у галузі і призводять до масового знищення українських лісів.

Сьогодні понад 54 % всіх вирубаних дерев оформлені як «санітарні заходи». Протягом останніх років природоохоронні НУО неодноразово  звертались до Мінприроди та Держлісагенства з пропозиціями обмеження санітарних рубок, втім підтримки в цьому так і не отримали.

ЕПЛ вимагає  КМУ, МінАПК та Мінприроди України не займатися популізмом та негайно виставити для громадського обговорення проект розпорядження КМУ про заборону санітарних рубок ( у разі його наявності) та залучити до його подальшої розробки експертів громадських природоохоронних організацій.

Рекомендуємо прочитати

Соратники Ляшка намагаються виправдати його поведінку на засіданні

Народний депутат України Олег Ляшко на засіданні Верховної Ради розповідав непристойні анекдоти і вживав образливі слова....

Це може бути цікавим

Шмели научили друг друга играть в футбол

Учёные из Лондонского университета Королевы Марии обнаружили, что шмели могут научиться передвигать объект к цели (загонять шарик в лунку), наблюдая за моделью насекомого или за живым сородичем....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В сети появилось видео программы по потере веса для котов

В сети появилось видео из Лагеря для похудения для котов....