Спокійно! Рубки ніхто не забороняв

У відповідь на гостру кампанію громадських організацій проти призначення на посаду заступника Міністра екології та природних ресурсів Віктора Канцурака, міністр Мінприроди Остап Семерак провів влучну піар-акцію, яка відволікла увагу більшості ЗМІ від кадрового скандалу.

Після неоднозначного повідомлення міністра у мережі Facebook, в якому він говорить, що «Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення», більшість представників ЗМІ сприйняли новину як повідомлення про прийняття рішення щодо заборони рубок лісу в Україні.

Повідомлення підхопили більшість центральних ЗМІ.

У дійсності жодних рішень щодо заборони рубок не приймалось, і навіть проект такого рішення ще остаточно не розроблений. Згідно інформації, наданій ЕПЛ Центром підтримки реформ при КМУ заступником директора Департаменту з питань безпеки життєдіяльності охорони навколишнього середовища та АПК  Нагорним Сергієм Івановичем, проект розпорядження про заборону рубок ні 11, ні 12 травня не виносився на розгляд КМУ, а прем’єр-міністр України Володимир  Гройсман лише доручив віце-прем’єру Володимиру Кістіону провести зустріч Мінприроди України та МінАПК України  для з’ясування, чи варто повністю забороняти рубки лісу чи тільки санітарні.

Про це свідчить зокрема і повідомлення на сайтах КМУ   та Мінприроди.

Разом з тим, варто відзначити, що питання значного обмеження санітарних рубок у в лісах України є найбільш актуальним напрямком боротьби із згубною для природи лісовою корупцією. Санітарні рубки, що практично не оподатковуються, з часів президента Януковича і до сьогоднішнього часу є основним корупційним ризиком у галузі і призводять до масового знищення українських лісів.

Сьогодні понад 54 % всіх вирубаних дерев оформлені як «санітарні заходи». Протягом останніх років природоохоронні НУО неодноразово  звертались до Мінприроди та Держлісагенства з пропозиціями обмеження санітарних рубок, втім підтримки в цьому так і не отримали.

ЕПЛ вимагає  КМУ, МінАПК та Мінприроди України не займатися популізмом та негайно виставити для громадського обговорення проект розпорядження КМУ про заборону санітарних рубок ( у разі його наявності) та залучити до його подальшої розробки експертів громадських природоохоронних організацій.

Рекомендуємо прочитати

Швидкісний інтернет для офісів у Львові

Сьогодні бізнес не може обійтись без сучасних технологій....

Це може бути цікавим

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

200 тисяч киян уже поставили підписи проти розпродажу сільгоспугідь (відео)

Про це інформує прес-служба Київського міського партійного осередку....