На місці Сінного ринку побудують багатоповерхівку

У соцмережах з'явилося фото макета майбутнього комплексу елітного житла на місці знаменитого Сінного ринку (вул. Бульварно-Кудрявська, 17), який знесли понад десять років тому, пише Сегодня.

За словами члена комісії з питань місцевого самоврядування Київради Сергія Гусовського, макет з'явився на сторінці однієї зі столичних макетних майстерень, а автором проекту виступило одне з київських архітектурних бюро. Однак, як стверджує Гусовський, макет провисів на сторінці майстерні зовсім не довго, незабаром його прибрали.

- Містика чи злочин?! Вдень на сторінці з'явився макет забудови колишньої території Сінного ринку, а через 12 годин, коли я перепостив цю новину на своїй сторінці, фото макета зникло, – написав Гусовський.

Як розповіли в макетній майстерні, ніякої містики зі зникненням фото макета немає. Прибрати його зі сторінки попросив замовник.

- Замовник сказав, що це не остаточний варіант і в проект ще будуть вноситися корективи. Йде узгодження проекту, – розповіли в майстерні і додали, що, згідно з попереднім проектом, на цій ділянці планується 14 житлових будинків від 7 до 14 поверхів. Також на території будуть дитячий та спортивний майданчики, двоповерховий підземний паркінг, супермаркет і променадна алея, яка зв'яже вулиці Бульварно-Кудрявську і Гончара.

У самому "Київміськбуді", який почав роботи на території Сінного влітку минулого року, кажуть, що остаточно затвердженого проекту досі немає, а всі проведені роботи – підготовчі. До слова, як заявляв раніше віце-президент "Київміськбуду" з питань проектних робіт та експертизи Василь Дудуріч, поверховість майбутніх будинків буде обговорена з громадськістю, а архітектор проекту повинен максимально зберегти історичну цінність ділянки.

Вчора на будівельній ділянці було тихо. На майданчику нерухомо стояли чотири підйомних крана, три екскаватори, а поруч з технікою лежали арматурні каркаси для паль. З початку року будівництво тут просунулося не набагато. Видно, що робітники забили палі по периметру і перерили всю територію. Як розповіла нам продавець з продуктового маркету, що є сусідами з будівництвом, роботи на ділянці ведуться активно, кожен день крім вихідних.

- Весь час щось там роблять, а коли палі забивають, то підлога під ногами тремтить. Знаю, що будують житловий комплекс, – розповіла дівчина. Підтвердив це і охоронець території, сказавши, що будівництво триватиме ще як мінімум кілька років. За його словами, висота будівель планується як мінімум в 20 поверхів.

1214555_За словами Ольги Балицької, депутата комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, питання будівництва на місці колишнього Сінного ринку буде розглянуте сьогодні на засіданні комісії.

- Ми запитаємо у "Київміськбуду" всю документацію щодо цього будівництва. Якщо знадобиться, то будемо вимагати зупинити роботи до з'ясування всіх деталей. Що ж стосується робіт, що ведуться без затвердженого проекту, то, швидше за все, проект є, ескізний. Якщо вони риють котловани і забивають палі, то явно роблять це під конкретні майбутні будівлі, – каже Балицька.

Тим часом віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний впевнений, що будівництво на місці Сінного ринку призведе до скандалу з ЮНЕСКО.

- Тут – буферна зона Софії Київської. Це означає, що висота забудови в цій зоні не може перевищувати двадцяти семи метрів. Будівництво на місці Сінного – ще один крок до того, щоб Київ втратив статус міста, який несе в собі частину світової спадщини. ЮНЕСКО просто може викинути нашу столицю зі списків, – каже Духовичний.

Читайте також: Київський метрополітен рекламує відпочинок в окупованому Криму

Рекомендуємо прочитати

Мінстець збирається повернути Донбас "на рівні свідомості"

23 травня в Києві Міністерство інформаційної політики України презентувало Стратегію реінтеграції Донбасу в умовах гібридної війни....

Це може бути цікавим

Ученые пересмотрели место появления первых людей

Международный коллектив антропологов пересмотрел сроки и место появления первых представителей Homo (люди)....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Список продуктов, которые заставляют тело плохо пахнуть

Определенные продукты или даже блюда, при регулярном их потреблении, могут провоцировать не слишком приятный запах вашего тела....