На Київщині з'являться рибні патрулі

Комітет ВР з питань  аграрної політики та земельних відносин  12 травня підтримав виділення  коштів на оснащення «пілотного» рибного патруля Київщини. Днем  раніше  відповідний проект закону  «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» також схвалив  Комітет ВР з питань бюджету.

Відповідно до нього  з державного бюджету  на агрокомлекс має бути виділено 15 мільйонів  гривень для оснащення рибного патруля сучасною технікою та обладнанням: формою, човнами, дронами,  приладами нічного бачення тощо. Згідно з програмою дій Уряду,  ліквідація діючих органів рибоохорони і створення  рибоохоронного («рибного») патруля  є першочерговим завданням для рибного господарства України на 2016 рік.

Новостворенний орган матиме якісно інші підходи до роботи: персонал відібраний  на основі відкритих кадрових конкурсів із залученням громадськості, сучасне  та ефективне матеріально-технічне оснащення, використання  прозорих електронних систем моніторингу та  звітності.

«Ми  вдячні членам бюджетного та аграрного комітетів за підтримку. Реформа органів рибоохорони  і боротьба з браконьєрством вкрай важливі для рибного господарства України – для 30 тис працівників галузі, 11 мільйонів-рибалок любителів. Проект реалізований на 75% ̶  відібрано персонал, проведено навчання, оголошено тендер и на закупівлю обладнання. Патруль готовий вийти на воду – вже завтра. Єдиний гальмуючий фактор – відсутність техніки та обладнання.  Якщо ВР підтримає  виділення коштів на патруль і зробить це у першому читанні, водойми Київщини отримають надійний захист протягом 2-х тижнів після  голосування» ̶  зазначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Рибний  патруль Київщини  є «пілотним» проектом, досвід якого  протягом 2016 року буде використано для всіх областей України.  «Реальний, запущений, працюючий патруль Київщини буде   наочною демонстрацією  серйозності намірів і проєвропейських підходів держави до реформування рибного господарства»  ̶ додав Ярема Ковалів.  За рахунок внутрішньої оптимізації Держрибагентство  самостійно знайшло можливість  підняти інспекторам  зарплату до 4-х тис грн. Також було проведено переговори з міжнародними партнерами,  що   виразили готовність  допомогти Україні із  навчанням рибних патрульних та електронними системами контролю.

Новітні технології  та обладнання  дозволять вибудувати на водоймі якісно нову систему контролю. Наприклад, в Київській області   рибоохорона сьогодні використовує  катери потужністю переважно у 50 кінських сил, нові  будуть в  2-3 рази потужніші. Вони економніше споживатимуть пальне і в той же час розвиватимуть швидкість до 100  км на годину.  Використання дронів     дозволить раціонально  використовувати технічний та людський ресурс.  В середньому ширина річки – 2 кілометри, водосховища – 10. За допомогою дрону із радіусом охоплення  в 4 км рибні патрульні зможуть швидко та ефективно відслідковувати  інформацію на водоймі, не витрачаючи час на те, щоб дістатися з одного берега на інший.

Реформування органів рибоохорони та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня  передбачає запуск рибного патруля, запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків,  а також сертифіката походження риби.

 

 

 

Рекомендуємо прочитати

Ученые выяснили, почему в виски нужно добавлять воду

У каждого есть друг, который перед тем как пить скотч льет туда по ножу воду с полуметровой высоты и объясняет это тем, что так делают коренные шотландцы-хайлендеры....

Це може бути цікавим

Як правильно звільнятися з роботи

З питанням звільнення з роботи, так чи інакше, зустрічається практично кожен....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Киянка забила до смерті перукарку через "погану" зачіску чоловіка

У Києві жінка побила до смерті робітницю перукарні через зачіску чоловіка, яка їй не сподобалася....