На Київщині з'являться рибні патрулі

Комітет ВР з питань  аграрної політики та земельних відносин  12 травня підтримав виділення  коштів на оснащення «пілотного» рибного патруля Київщини. Днем  раніше  відповідний проект закону  «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» також схвалив  Комітет ВР з питань бюджету.

Відповідно до нього  з державного бюджету  на агрокомлекс має бути виділено 15 мільйонів  гривень для оснащення рибного патруля сучасною технікою та обладнанням: формою, човнами, дронами,  приладами нічного бачення тощо. Згідно з програмою дій Уряду,  ліквідація діючих органів рибоохорони і створення  рибоохоронного («рибного») патруля  є першочерговим завданням для рибного господарства України на 2016 рік.

Новостворенний орган матиме якісно інші підходи до роботи: персонал відібраний  на основі відкритих кадрових конкурсів із залученням громадськості, сучасне  та ефективне матеріально-технічне оснащення, використання  прозорих електронних систем моніторингу та  звітності.

«Ми  вдячні членам бюджетного та аграрного комітетів за підтримку. Реформа органів рибоохорони  і боротьба з браконьєрством вкрай важливі для рибного господарства України – для 30 тис працівників галузі, 11 мільйонів-рибалок любителів. Проект реалізований на 75% ̶  відібрано персонал, проведено навчання, оголошено тендер и на закупівлю обладнання. Патруль готовий вийти на воду – вже завтра. Єдиний гальмуючий фактор – відсутність техніки та обладнання.  Якщо ВР підтримає  виділення коштів на патруль і зробить це у першому читанні, водойми Київщини отримають надійний захист протягом 2-х тижнів після  голосування» ̶  зазначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Рибний  патруль Київщини  є «пілотним» проектом, досвід якого  протягом 2016 року буде використано для всіх областей України.  «Реальний, запущений, працюючий патруль Київщини буде   наочною демонстрацією  серйозності намірів і проєвропейських підходів держави до реформування рибного господарства»  ̶ додав Ярема Ковалів.  За рахунок внутрішньої оптимізації Держрибагентство  самостійно знайшло можливість  підняти інспекторам  зарплату до 4-х тис грн. Також було проведено переговори з міжнародними партнерами,  що   виразили готовність  допомогти Україні із  навчанням рибних патрульних та електронними системами контролю.

Новітні технології  та обладнання  дозволять вибудувати на водоймі якісно нову систему контролю. Наприклад, в Київській області   рибоохорона сьогодні використовує  катери потужністю переважно у 50 кінських сил, нові  будуть в  2-3 рази потужніші. Вони економніше споживатимуть пальне і в той же час розвиватимуть швидкість до 100  км на годину.  Використання дронів     дозволить раціонально  використовувати технічний та людський ресурс.  В середньому ширина річки – 2 кілометри, водосховища – 10. За допомогою дрону із радіусом охоплення  в 4 км рибні патрульні зможуть швидко та ефективно відслідковувати  інформацію на водоймі, не витрачаючи час на те, щоб дістатися з одного берега на інший.

Реформування органів рибоохорони та створення на українських водоймах системи контролю європейського рівня  передбачає запуск рибного патруля, запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків,  а також сертифіката походження риби.

 

 

 

Рекомендуємо прочитати

У Вірменії вбили російського військового

Тіло убитого російського військовослужбовця – 21-літнього Дмитра Ялпаєва – з ножовими ранами на шиї виявили у суботу на площі міста Гюмрі, де розташована російська військова база, відома жорстоким масовим вбивством у 2015 році, яке спричинило масові протести у Вірменії....

Це може бути цікавим

В оккупированном Крыму отказались пересматривать запрет Меджлиса

В аннексированном Крыму не будут пересматривать решение о запрете Маджлиса крымскотатарского народа....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Инженеры создали отпечаток пальца, который способен разблокировать большинство смартфонов

Исследователи из США нашли способ, как разблокировать большинство смартфонов, где требуется сканер отпечатка пальца....