Депутати візьмуться за жертв політичних репресій

Питання соціального забезпечення жертв політичних репресій потребуть невідкладного врегулювання. Про це заявив народний депутат, перший заступник голови комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан під час круглого столу.

"Сьогодні ми разом із громадськістю обговорювали проблеми людей, які стали жертвами політичних репресій за часів радянського тоталітарного режиму, та їх нащадків. Аналіз практики застосування законодавства у цій сфері показує нам низку проблемних питань, які потребують вирішення", - сказав Пацкан. Зокрема, наголосив народний депутат, профільний Закон "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", прийнятий ще 1991 року, потребує удосконалення в частині збільшення розміру компенсацій реабілітованим. Він нагадав, що держава відшкодовує лише 75 місяців незаконного позбавлення волі, хоча є чимало людей, які відсиділи набагато довші терміни. Крім того, додав Валерій Пацкан, нагальним є вирішення питання підвищення пенсій реабілітованим, адже розмір виплат наразі не співмірний із рівнем соціальної підтримки, яку отримують інші найбільш соціально вразливі категорії громадян. Народний депутат додав, що поза законодавчим регулюванням залишається питання визначення правового статусу осіб, які в дитинстві постраждали від політичних репресій, та гарантії їхнього захисту. "Це неповний перелік питань, які найчастіше порушуються у зверненнях, що надходять на адресу комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Сьогодні ми маємо на розгляді парламенту три законопроекти, що стосуються внесення змін до чинного законодавства", - сказав Пацкан. Він повідомив, що представники Українського інституту національної пам’яті презентували проект закону, який вони напрацювали спільно із громадськістю і науковцями. За словами Валерія Пацкана, під час заходу пролунало багато пропозицій і рекомендацій, які стануть підґрунтям для подальшої спільної роботи. Круглий стіл організовано комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Програмою "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво".

Рекомендуємо прочитати

Еще одна столичная станция метро лишилась МАФов

Вчера, 25 апреля, демонтировали киоски на еще одной станции киевского метрополитена....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....