Більшість українських студентів вчаться на "бюджеті"

Під час вступної кампанії 2015 року студенти-бакалаври денної контрактної форми навчання становили меншість: 38%, тоді як бюджетників було 62%.

Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру CEDOS, опублікованому на порталі Вища освіта.

- У 2013 році частка зарахованих на бюджет денної форми впала до 50%, проте остання вступна кампанія показала значну перевагу бюджетної форми (62%) в порівнянні з контрактною (38%), — визначили автори дослідження.

За даними аналітиків, минулого року 5 тисяч місць "державного замовлення" взагалі не були зайняті.

- Кількість зарахованих на бюджет могла бути ще більшою, адже станом на 17 серпня 2015 року залишалося майже 5 тисяч місць так званого невиконаного державного замовлення. Низька якість середньої освіти з математики та предметів природничого циклу (і, відповідно, низькі результати ЗНО), а також брак необхідного обладнання у більшості технічних університетів зумовили низький попит серед абітурієнтів і "невиконання" 3,2 тис. місць держзамовлення у галузі інженерії та 0,3 тис. місць в ІТ, — йдеться у звіті.

e1b34d2-studenty-kontrakt-medyky-2Цікаво, що контрактна форма навчання найбільш розповсюджена у медичних вишах (60% контракт і 40% — бюджет).

- Традиційно контрактна форма оплати переважає у суспільних науках, галузях послуг та охорони здоров’я. Натомість переважно за бюджетні кошти навчаються на програмах з інженерії, ІТ, природничих, фізико-математичних та педагогічних наук. Майже порівну зараховано контрактників та бюджетників у гуманітарних науках, — коментують автори дослідження.

Загалом зібрані дані свідчать, що минулого і позаминулого року кількість бюджетників перевищила число "платних" студентів.

Щоб побачити, як могла вплинути народжуваність на кількість можливих абітурієнтів у період з 2012 по 2015 рік, дослідники проаналізували дані Державної служби статистики і впевнилися, що "у цей період різкого спаду народжуваності, який міг би значно вплинути на кількість абітурієнтів, не було".bd68981-studenty-kontrakt-medyky-1

Серед факторів, котрі могли б вплинути на зменшення кількості студентів-контрактників в українських вишах за останні два роки, статистика виділяє зниження платоспроможності населення у зв'язку з кризовими явищами в країні, зменшення кількості абітурієнтів у межах 10% за рахунок зменшення народжуваності та збільшення кількості осіб, які обирають закордонні університети для навчання.

- Головною причиною того, що українці стали менше платно навчатись в університетах,  є погіршення їхніх фінансових  можливостей. Інші ж фактори не могли значно вплинути на цей процес, у тому числі і демографічні показники, — підсумували фахівці.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Киевляне своими силами задержали квартирного вора

Небезразличные киевляне своими силами задержали квартирного вора....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сім продуктів, які продовжують життя

Американські вчені назвали сім продуктів, які позитивно впливають на здоров'я і сприяють довголіттю....