Стало відомо, скільки платитимуть українці після підвищення тарифів

Журналісти підрахували, у скільки українцям обійдуться комунальні послуги після запланованого з 1 липня підвищення тарифів. Про це повідомляють "Вести".

Так, з 1 липня приймати душ і ванну стане дорожче. У кожному місті будуть свої тарифи, оскільки все залежить від компанії-постачальника. Наприклад, в столиці за гарячу воду доведеться платити замість 40,92 грн вже 70 грн за куб. м, а за опалення замість 16,4 вже 30 грн за кв. м. Приблизно такі ж тарифи будуть і у Львові, і в Одесі.

Крім того, з 1 вересня відбудеться чергове підвищення тарифів на електроенергію, так що бойлер не врятує. Якщо зараз за 100 кВт- год ми платимо 0,57 грн, то будемо по 0,71 грн. Якщо витрачаємо більше - від 100 кВт-год до 600 кВт-год, то платити доведеться по 1,29 грн (зараз 0,99 грн). Ну а якщо нагорить електроенергії понад 600 кВт-год, то викладемо вже 1,63 грн (замість 1,56).

Тобто реально найбільше зросте середній тариф (від 100 кВт-год до 600 кВт-год), зазвичай стільки світла витрачають сім'ї, де є діти.

Нові реалії українців - вимоги Міжнародного валютного фонду, який натомість обіцяє відновити кредитування.

 - До кінця року ще подорожчає холодна вода, оскільки для її поставки і очищення потрібна електрика, і постачальники не забудуть заявити про зміну собівартості, - розповів економічний експерт Олександр Охріменко.

За його словами, субсидії навряд чи нас врятують, оскільки через них вже утворилися величезні борги місцевих бюджетів перед підприємствами ЖКГ.

-  Зараз ця цифра становить 23 млрд грн, а буде всі 100 млрд грн. Зрозуміло, що в місцевих бюджетах немає грошей на компенсації субсидій, - говорить Охріменко.

Скільки українці заплатять за душ і миття посуду:

Прийняти душ двічі на день - 11,4 грн (по 0,06 куба гарячої води два рази в день)

Прийняти ванну один раз в тиждень - 15,4 грн (0,28 куб. м)

Почистити зуби два рази в день - 1,68 грн (з 0,012 куб. м)

Капає кран з гарячою водою - 1,68 грн в день (0024 куб.м)

Помити посуд вручну (з розрахунку 23 л гарячої води і 20 л - холодної) - 1,92 грн.

Рекомендуємо прочитати

Росія відправила на окупований Донбас черговий «гумконвой»

24 серпня автомобільна колона з так званою «гуманітарною допомогою» вирушила з Росії на тимчасово окупований Донбас....

Це може бути цікавим

Стали відомі збитки України внаслідок анексії Криму

Внаслідок окупації Криму, Росія нанесла Україні економічні збитки в розмірі 1 трлн 80 млрд 352 млн грн....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....