Стало відомо, скільки платитимуть українці після підвищення тарифів

Журналісти підрахували, у скільки українцям обійдуться комунальні послуги після запланованого з 1 липня підвищення тарифів. Про це повідомляють "Вести".

Так, з 1 липня приймати душ і ванну стане дорожче. У кожному місті будуть свої тарифи, оскільки все залежить від компанії-постачальника. Наприклад, в столиці за гарячу воду доведеться платити замість 40,92 грн вже 70 грн за куб. м, а за опалення замість 16,4 вже 30 грн за кв. м. Приблизно такі ж тарифи будуть і у Львові, і в Одесі.

Крім того, з 1 вересня відбудеться чергове підвищення тарифів на електроенергію, так що бойлер не врятує. Якщо зараз за 100 кВт- год ми платимо 0,57 грн, то будемо по 0,71 грн. Якщо витрачаємо більше - від 100 кВт-год до 600 кВт-год, то платити доведеться по 1,29 грн (зараз 0,99 грн). Ну а якщо нагорить електроенергії понад 600 кВт-год, то викладемо вже 1,63 грн (замість 1,56).

Тобто реально найбільше зросте середній тариф (від 100 кВт-год до 600 кВт-год), зазвичай стільки світла витрачають сім'ї, де є діти.

Нові реалії українців - вимоги Міжнародного валютного фонду, який натомість обіцяє відновити кредитування.

 - До кінця року ще подорожчає холодна вода, оскільки для її поставки і очищення потрібна електрика, і постачальники не забудуть заявити про зміну собівартості, - розповів економічний експерт Олександр Охріменко.

За його словами, субсидії навряд чи нас врятують, оскільки через них вже утворилися величезні борги місцевих бюджетів перед підприємствами ЖКГ.

-  Зараз ця цифра становить 23 млрд грн, а буде всі 100 млрд грн. Зрозуміло, що в місцевих бюджетах немає грошей на компенсації субсидій, - говорить Охріменко.

Скільки українці заплатять за душ і миття посуду:

Прийняти душ двічі на день - 11,4 грн (по 0,06 куба гарячої води два рази в день)

Прийняти ванну один раз в тиждень - 15,4 грн (0,28 куб. м)

Почистити зуби два рази в день - 1,68 грн (з 0,012 куб. м)

Капає кран з гарячою водою - 1,68 грн в день (0024 куб.м)

Помити посуд вручну (з розрахунку 23 л гарячої води і 20 л - холодної) - 1,92 грн.

Рекомендуємо прочитати

Сьогодні в Києві відкриють новий сквер

Сьогодні, 28 червня о 16:00 у столиці, на розі вулиць Преображенської та Олексіївської, відкриють оновлений сквер....

Це може бути цікавим

Легализация марихуаны незначительно связана с ростом ДТП

В последние годы в мире растет число стран, отменяющих запрет на рекреационное применение медицинских психоактивных веществ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Україна планує відправляти уран до Росії найближчі три роки

Український уран планують відправляти до Росії на процедуру збагачення, про це повідомив генеральний директор АТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" (МЦЗУ) Глі....