Дамбу з небезпечними відходами пошкодили під час обстрілу на Донбасі

Дамбу з небезпечними відходами пошкодили під час обстрілу на Донбасі

Під час обстрілу в Новгородському Донецької області пошкоджено дамбу з небезпечними відходами. Під загрозою знаходяться життя 13 тисяч осіб. 

Про це в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

 — У селищі Новгородському на лінії фронту знаходиться Дзержинський фенольний завод. Нині — «Інкор і К» КХП Фенольний завод. Де, в свою чергу, розташований шламонакопичувач з 400 тис куб м відходів фенольного і нафталінового виробництва.

Дамба шламонакопичувача частково пошкоджена в результаті обстрілу з боку терористів, але поки стоїть. Проблема в тому, що в результаті тих же обстрілів пошкоджено трубопровід, через який ведеться відкачка води, і в даний час рівень рідини в накопичувачі досяг критичної позначки. Греблю може прорвати будь-якої хвилини, — написав Тимчук.

За його словами, результатом прориву було б сходження отруйного селевого потоку, утворення токсичного хмари, зараження річки Кривий Торець, і як наслідок — загибель людей.

Як наголосив Тимчук, під загрозою екологічної катастрофи в першу чергу — Новгородське і Неліпівка, чисельність яких разом налічує 13 тисяч осіб.

 — Це має змусити керівництво Донецької обласної військово-цивільної адміністрації вживати термінових заходів, — закликає Тимчук.загрузка...

Читайте також