У Києві можуть ввести штрафи за відмову прибирати за своїм собакою

Петиція з вимогою введення штрафів за відмову прибирати за своїм собакою набрала достатню кількість підписів.

5 травня 2016 року петиція до КМДА про введення системи штрафів для власників собак, що відмовляються прибирати за своїми улюбленцями, набрала необхідні 10000 підписів. Вона була запущена активістами ГО “Це наш Київ”, які вже більше року займаються пропагандою норм цивілізованого вигулу тварин в місті.  За цей період громадськими активістами власним коштом та коштами приватних спонсорів вже було встановлено більше 200 конструкцій “Собача вбиральня” не тільки в Києві, а і в інших містах України. Як показала практика, в місцях, де встановлені “Собачі вбиральні” з безкоштовними БІО-пакетами кількість відповідальних власників, що прибирають за своїм улюбленцем збільшилась до 20 відсотків.  Це вже дуже добре для початку, але замало для того, щоби перевести звичку окремих осіб в стійку традицію громади. Для того, щоби збільшити відсоток відповідальних громадян, активісти пропонують перейняти досвід цивілізованих країн і ввести систему штрафів за відмову прибрати за своїм собакою. Сума штрафу повинна бути відчутною, але посильною для бюджету рядового містянина. Виручені гроші пропонується направляти на розвиток міської інфраструктури вигулу, утилізації відходів та підтримки притулків для покинутих тварин.

Андрій Пікалов, киянин, ініціатор петиції:

"Я народився і живу в цьому місті. Окрім того я багато мандрував по Європі, де бачив чисті парки, сквери і тротуари. Саме тому я хочу, щоби мої діти також мали змогу вийти гуляти по чистій траві без ризику вступити в собачі відходи. Я розумію, що одними штрафами нічого не зміниш, але стійка звичка напрацьовується виключно батогом і пряником. Це не дуже приємо, але іншого шляху до цивілізації нема"

Федоренко Дмитро, лідер ГО "Це наш Київ":

"Ми вже рік займаємось цим проектом і зрозуміли для себе, що нічого не буде даватись просто. Державно-комунальна машина дуже інертна і сприймає нас, як додатковий тягар. Також частина власників собак до сьогодні знаходять для себе різні аргументи, чому прибирати за своїм улюбленцем це утопія. Для нас це перший досвід у створенні і реалізації петицій, що призвані змінити не тільки законодавчу базу, а й свідомість городян. Але я впевнений, що проект буде успішним і ми зможемо експортувати свій досвід та напрацьований інструментар до інших громад в інші міста України."

За статистикою в Україні приблизно 12 млн людей утримують вдома собак, але менше 1% прибирають за своїми домашніми улюбленцями. Окрім не естетичного вигляду неприбрані собачі відходи несуть небезпеку для здоров'я людини. 23 мільйони бактерій містяться в 1 грамі собачих фекалій, більшість з них можуть призводити до поширення кишкових, ниркових та інфекційних захворювань.

Справка.

ГО “Це наш Київ” створена в 2013 році і переймається проблематикою формування справді дієвої громади міста Києва. Для цього активісти ініціюють інфраструктурні і ідеологічні проекти, що започатковують нові традиції і нові правила співіснування містян. Найвідомішими проектами ініціативи є Фестиваль міських проектів “PROмісто” і проект “Собачі вбиральні”.

Конструкція “Собача вбиральня” - це спеціальна металева оцинкована конструкція, яка полегшує власникам тварин прибирати відходи за своїми улюбленцями, а комунальним службам відсортовувати органічне сміття. Власне конструкція виглядає типово для Європи та США і складається з 3х частин: смітника з кришкою, диспенсера з пакетами, рекламного табло. Конструкція покрита стійкою порошковою фарбою зеленого кольору, відтінку, прийнятого стандартом для більшості країн ЄС. Власник тварини може взяти з диспенсера пакет під час прогулянки. А, коли його собака зробив свою справу, то вставити в пакет руку, захопити відходи, вивернути пакет, зав’язати і викинути в смітник “Собачої вбиральні”. На сьогодні в Києві вже встановлено більше 100 “Собачих вбиралень”.

Рекомендуємо прочитати

Командиры боевиков "ЛДНР" заставляют их круглосуточно рыть окопы

Командиры боевиков на Донбассе заставляют их круглосуточно рыть окопы....

Це може бути цікавим

Проект #StarCharityChallenge — первые звездные лоты

С каждым днем список известных людей, которые хотят участвовать в марафоне добра, пополняется....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Вирус-вымогатель WannaCry нанес ущерб более чем на $1 млрд и принёс создателям доход в сумме $116,5 тыс

Компания KnowBe4, занимающаяся вопросами информационной безопасности, оценивает ущерб от вируса-вымогателя WannaCry (он же WannaCrypt) более чем в $1 млрд всего за первые 4 дня с начала его распространения....