Російську суддю «Євробачення» відкликали з посади

Російську суддю «Євробачення» відкликали з посади

Європейський мовний союз анулював результати голосування члена російського журі конкурсу «Євробачення 2016″ Анастасію Стоцьку після публікації в мережі відео, де та коментує записи репетицій конкурсантів.

Про це йдеться в заяві ЄВС, опублікованому на його сторінці в Facebook.

Після конструктивних переговорів між ЄВС і РТР — російським телемовцем — РТР запропонував відкликати відповідного члена журі, який зробив цей відеозапис. Як наслідок, ЄВС оголосив результати голосування відповідного судді недійсними, — сказано в повідомленні.

Відзначається, що дійсними будуть вважатися оцінки інших 4 членів російського журі. При цьому РТР зможе замінити Стоцьку на іншого суддю для оцінки учасників фіналу конкурсу, який відбудеться 14 травня. Російська телекомпанія, як зазначає ЄВС, в свою чергу висловила жаль у зв’язку з інцидентом, а також принесла вибачення нідерландському і вірменському телемовникам (Стоцька коментувала учасників від цих країн).

ЄВС при цьому зазначає що не вважає порушенням правил публікацію думок і оцінок журі, якщо до закінчення фіналу «Євробачення» вони будуть все ж міститися в таємниці. Раніше користувачі викрили Стоцьку в порушенні правил голосування національного журі «Євробачення». На записі, опублікованій на YouTube 9 травня, невдовзі після генеральної репетиції першого півфіналу конкурсу, російська виконавиця коментувала виступи учасників з Нідерландів і Вірменії. Номер голландського співака Дауе Боба вона назвала «гарненьким», а переглядаючи виступ вірменки Івети Мукучян, заявила: «У мене чоловік вірменин, я за вірмен!«.

Читайте також: Оприлюднено програму заходів у Києві до Дня Європизагрузка...

Читайте також