Перестарались. МВФ не вимагав настільки високих тарифів

Тарифи на газ, які ми маємо наразі, є вищими за ті, які вимагав від України Міжнародний валютний фонд для стабілізації економіки. Про це заявляє активіст Соціального руху Віталій Дудін.

- Ціни на газ вже не ринкові, а вище ринкових. Ще у останньому Меморандумі між Україною та МВФ говорилось, що тарифи виросли більше, аніж потребував МВФ: дефіцит НАК «Нафтогаз України» сягнув менше 1% ВВП, тоді як програмний показник дозволяв його утримувати на рівні 3,1% ВВП. Таким чином, у впровадженні неоліберальних ідей влада пішла далі МВФ. Населення вимушене жертвувати останнім, аби підтримувати прибутковість „Нафтогазу”, який вочевидь буде приватизовано, - заявляє активіст.

Це також підтверджує дослідження економіста Центру соціальних та трудових досліджень Михайла Небоги на сайті соціологічного журналі Спільне, в якому вказано, що ціну на газ ПАТ «Укргазвидобування» було встановлено з 1 квітня 2015 року на рівні 1 590,00 грн за тис. м3, тоді як до підвищення ціна була 349,20 грн за тис. м3 (зростання склало 455 %).

Також експерт звертає увагу на несправедливий підхід, що не враховує обсягів споживання газу: „Крім того, встановлення єдиної ціни незалежно від кількості споживання може повністю нівелювати політику, що стимулює впровадження технологій енергозбереження”. Він вказує на суперечність: НАК „Нафтогаз України” продає населенню за ринковою ціною ресурси, які за Конституцією належать народу.

У свою чергу Віталій Дудін наголошує, що при цьому зарплати в Україні  залишаються на найнижчому у Європі рівні. Тарифи зросли на 70-90%, а соціальні стандарти – на 5%.

- А все, що з огляду на високі тарифи може запропонувати влада – надання субсидій, що сприяє тінізації доходів громадян. Але не виключено, що з часом порядок отримання субсидій буде ускладнено з метою економії. Зараз влада створює окремий орган, що займатиметься поверненням „надміру виплачених” субсидій. Це вказує на зміщення акцентів у бік „боротьби з бідними”, - вважає активіст.

За його словами, потрібно, щоб держава відігравали активну роль – тарифи цілком можна зменшити за рахунок субсидування галузі.

- Такі кошти держава має отримати за рахунок податкового тиску на олігархів, зокрема, обмеження офшорних схем. Додатковий ресурс для економії – викорінення корупції. Необхідно запровадити „відкриту бухгалтерію” – он-лайн звітність на всіх підприємствах у галузі ЖКГ, - підсумував він.

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

В Киеве фура переехала женщину на переходе

В Киеве на площади Тараса Шевченко произошло серьезное ДТП с пострадавшим....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом обнаружен тайник с гранатометом

Силовиками вблизи одного из сел Барышевского района на территории нежилых помещений было обнаружено и изъято оружие и боеприпасы....