Вбитий кримськими окупантами активіст заслуговує на звання Героя України

Вбитий кримськими окупантами активіст заслуговує на звання Героя України

Наближається трагічна дата — 18 травня виповниться 72 роки з дня сталінської депортації кримських татар.

Про це повідомив Айдер Муждабаєв.

 — Але наші муки не закінчилися. Два роки тому Сталін повернувся за нами в новому обличчі. Першим, хто поліг в Криму в боротьбі за свободу, за Україну, був Решат Аметов. Кримськотатарський герой-мученик, що вийшов на протест в Сімферополі, викрадений і по-звірячому вбитий садистами з «самооборони».
Це всі знають (звичайно, хто хоче знати). Тепер про те, що знають не всі,  — відзначив активіст.

За його словами  з моменту мученицької смерті Аметова пройшло вже більше двох років, йому не присвоєно звання Героя України (посмертно).

 — Звичайно, це треба було зробити відразу. Але, напевно, не було коли. Або на річницю загибелі. Але знову, напевно, в справах забули. Або хоча б на другу річницю. Але — знову немає. Чому — не знаю, не хочу гадати. Але, по-моєму, це соромно, — каже він.

 — На мітингу скорботи і солідарності з кримськими татарами, який пройде на Майдані 18 травня, одним з гасел буде «Решату Аметову — звання Героя України». Це старий, ще торішній плакат. Чи буде прийнято, нарешті, таке рішення? Сподіваюся, що так. Упевнений, що кримські татари і всі патріоти України до цієї вимоги приєднаються, — додав він.загрузка...

Читайте також

Коментарі