Російський банк розпродує непрофільні активи українських меткомбінатів

Російський банк розпродує непрофільні активи українських меткомбінатів

Російський «Внєшекономбанк» почав розпродавати непрофільні активи, в тому числі, корпорації «Індустріальний союз Донбасу».

Про це повідомляє «КоммерсантЪ» з посиланням на власні джерела.

Так, ВЕБ активізував пошук покупців на гірничо-металургійні активи, які він фактично контролює як кредитор, розповіли джерела «Ъ» у галузі. За їх словами, мова йде про металургійний «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Україна) та російську вугільну компанію «Сибуглемет».

В ІСД входять такі українські підприємства: Дніпровський меткомбінат імені Дзержинського, Алчевський меткобинат і Алчевський коксохім, а також угорська ISD Dunaferr і польська ISD Huta Chestochowa. До 24,99% ІСД — у Олега Мкртчана і екс-губернатора Донецької області Сергія Тарути, але його частка арештована за позовом ВТБ.

За даними видання, переговори про продаж активів «ведуться на рівні перших осіб»:

З боку ВЕБ — це Сергій Горьков, а коло потенційних покупців — майже всі російські і українські галузеві гравці, а також фінансові інститути.

Однак донині відсутні будь-які попередні домовленості або оцінки майбутньої угоди на рівні профільних департаментів компанії.

2015 рік українські меткомбінати, що входять до складу ІСД, завершили зі збитками 24,8 млрд гривень. У «Внєшекономбанку» раніше повідомляли, що «інвестиції в ІСД і Запоріжсталь у 2010-2015 роках становили $10 млрд, включаючи позики «російським інвесторам» на викуп пакетів у українських співвласників. Близько $2,5 млрд ІСД був винен західним банкам.

Читайте також: Російські куратори тренують колишніх «зеків» у таборах «ЛДНР»загрузка...

Читайте також