З підприємствами олігархів на окупованих територіях досі все добре, - депутат

Сім днів напружених перемовин з сенаторами, конгресменами та службовцями Державного департаменту і Міністерства оборони США.

Оскільки в традиціях "Самопомочі" говорити одне і те ж як на закритих зустрічах, так і публічно, поділюся основними тезами наших з Oleh Berezyuk, Oksana Syroyid та Іваном Мірошниченком перемовин.

На жаль, клептократія в Україні пережила Революцію Гідності, як пережила і Помаранчевий Майдан.

Її провідниками є півдесятка олігархів, більшість з яких отримали багатство через контракти з Росією.

Ї їхня нинішня діяльність повністю відповідають інтересам Путіна мати слабку і зневірену Україну.

Коли його сили спеціальних операцій захоплювали Крим та розпалювали війну на Донбасі, за одним єдиним виключенням найбільші в Україні власники заводів, багатьох людей в силових структурах, із величезними власними спецслужбами в кращому випадку робили вигляд, що війна їх не стосується. В гіршому - допомагали агресору розпалювати її вогонь.

Важливий факт - з їхніми підприємствами на окупованих територіях досі все добре.

Всередині України вони зберігають контроль над всім телебаченням, більшістю політичних партій, прокуратурою та судами. Топ-корупція, стовпами якої ці олігархи є, зсередини нищить наші Збройні Сили, спецслужбу та підриває віру людей в демократичні методи управління державою. Це не дивно - олігархи досі забезпечують перемоги більшості своїх ставлеників на будь-яких виборах.

Ми мусимо перемогти клептократію, творячи справжні, підконтрольні людям, а не олігархам політичні партії. І американська підтримка навчанням та технологіями партійного будівництва є корисною. Але без обмеження політичної реклами, без переходу до виборів наступного Парламенту за системою відкритих списків партій, олігархи знову скуплять більшість округів і більшість місць в більшості партій.

Після Євромайдану і під час Війни за Незалежність українське суспільство неймовірно змінилося. Все більше громадян усвідомлюють: це їхня відповідальність - керувати державою. Але нам не вистачає цивілізованих методів утвердження демократії, оскільки суди і прокурори далі служать клептократії. Давайте спроектуємо спільні місії ФБР та Антикорупційного бюро України. Давайте утворимо спеціальний суд із залученням американських та європейських суддів для розгляду найбільших корупційних справ в Україні. Нарешті, давайте розробимо персональні міжнародні санкції проти стовпів цієї клептократії.

І головне - не підтримуйте ідею записати в нашу Конституцію, що окупація Росією частини Донбасу - це "особливості самоврядування". Жодні вибори на цих землях неможливі без їхнього повного звільнення Україною та подолання наслідків "промивання мізків" путінським режимом. Вибори зараз, коли між нами кров, а цими землями правлять ставленики ФСБ або ГРУ - це план того самого Путіна. Він дозволяє йому інтегрувати нових агентів в управління Україною, яких і так забагато. Це "троянський кінь" для України.

Як це сприймається в Вашингтоні? Детальну позицію американських колег на робочих зустрічах я не маю права описувати (вони ж не з Самопомочі, врешті решт:)). Але поза сумнівом, в Конгресі, Пентагоні та Державному департаменті США в України десятки сильних друзів. Яким просто треба мати в Україні партнерів, щоне крадуть, зводячи нанівець усю геополітичну, фінансову та військову підтримку.

Таким партнером вже зараз є українське громадянське суспільство. Ті його представники, які готові залучати міжнародне правосуддя для перемоги над лідерами клептократії в Україні - давайте знати про себе.

Якщо ми ще не діємо разом, звісно:)

автор: Єгор Соболєв

Рекомендуємо прочитати

Историк назвал главного врага украинцев

Военная агрессия России серьезный, но не самый страшный враг Украины....

Це може бути цікавим

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Киян обурило відкриття кафе в Києві з видом на Алею Героїв Небесної Сотні

На Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва відкрилося нове кафе....