Яке міністерство першим впровадить зміни у рамках реформи держуправління?

З 1 травня вступив в дію новий Закон про державну службу. Триває робота щодо впровадження змін, які передбачені законом. Одне з важливих нововведень - це перегляд розміру та складових оплати праці. Державні службовці мають змогу отримувати премії, але тільки за умови досягнення KPIs (ключових показників). Для залучення кваліфікованих кадрів передбачена можливість стимулюючих виплат. Це дасть змогу наблизити рівень доходу державного службовця до ринкового. Але підвищення заробітної платні можливе лише за умов скорочення чисельності, оскільки фонд оплати праці для міністерств та інших ЦОВВ залишається незмінним в цьому та наступному роках.

 - Ми розраховуємо на міжнародну фінансову допомогу, зокрема, на забезпечення гідного рівня оплати праці персоналу на перехідний період, який задіяний у ключових реформах. Перемовини з цього приводу тривають. Також триває і робота над стратегією реформи державного управління до 2020 р., напрацювання щодо неї ми вже побачимо до кінця травня. В Уряді створена Координаційна рада задля забезпечення керованості цього процесу, - так прокоментував просування реформи державного управління Віце-прем’єр міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

У рамках реформи передбачено реорганізацію ЦОВВ. Міністерства повинні сконцентруватися на аналізі, формуванні та реалізації державної політики та нести за це відповідальність. Завдання інших ЦОВВ (агентства, інспекції) - виконання всіх визначених законом адміністративних повноважень (надання адміністративних послуг, здійснення інспекційних і наглядових повноважень, тощо).

Задля ефективного здійснення міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ своїх функцій найближчим часом буде проведена реорганізація – створені департаменти, орієнтовані на цілісні напрями державної політики, та секретаріат, куди будуть включені всі обслуговуючі підрозділи (фінанси, персонал ІТ, тощо). Заступники Міністра відповідатимуть за політичні функції, а державний секретар (нова посада, до конкурсу функцію виконуватиме керівник апарату) – за організацію роботи міністерства та виконання планів роботи.

 - Ми були першими, хто розпочав роботу над реформою державного управління. Ми станемо першими, хто впровадить зміни. Вже на початку червня в міністерстві буде впроваджена нова структура, відповідно до якої будуть проведені кадрові ротації. Можливість підвищення заробітних плат дасть можливість залучити кращих фахівців. Але фахівців буде менша кількість, а функцій потрібно виконувати більше – це не лише виконання поточних завдань, а й впровадження реформ, таких як децентралізація та енергоефективність. Відкритим залишається питання побудови взаємодії та розподілу повноважень державного секретаря з заступниками міністра, керівниками департаментів. Ця модель також буде відпрацьована у Мінрегіоні. Згодом, наш досвід буде перенесений на інші центральні органи влади, - зазначив Геннадій Зубко.

Рекомендуємо прочитати

​Австралиец посетил 50 стран без использования самолетов

Австралийский блогер Тирал Далиц (Tyral Dalitz) добрался из Сиднея до американского Сан-Диего, не пользуясь услугами авиакомпаний....

Це може бути цікавим

Фото из украинской Балаклавы попало на главную страницу Instagram

В официальном аккаунте соцсети Instagram появилась фотография, сделанная в Балаклаве....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Київпарктрансервіс» обманув киян

Депутат від ВО «Батьківщини» Марина Кочур повідомила членів робочої групи та КП «Київпарктрансервіс» щодо неприпустимості прийняття рішення про забудову паркув....