Заборгованість перед шахтарями повністю погасити не вдалося

Напередодні Великодніх і травневих свят на державні підприємства вугільної промисловості надійшли кошти із держбюджету на покриття різниці у собівартості товарної продукції. Їх виділили згідно із законом №3813, яким у березні ц.р. парламентарі внесли зміни до Держбюджету-2016. 

Грошей, щоправда не вистачило, аби повністю розрахуватися із шахтарями. Тому за березень у середньому вдалося погасити заборгованість на 70-75%. Така ситуація склалася у ДП «Селидіввугілля», ДП «Волиньвугілля» та інших. У ДП «Львівугілля» окрім бюджетних 17,2 млн грн на виплату зарплати за березень вирішили використати й 10 млн грн, отриманих від реалізації вугілля, тому там вдалося погасити 88% заборгованого. А от на ДП «Красноармійськвугілля» гірники досі не отримали 7 млн грн, зароблених ще у грудні минулого року. Подібна картина й на ДП «Первомайськвугілля», де шахтарям не погасили 20% заборгованого за лютий і 25% - за березень. Але боржником-рекордсменом продовжує залишатися ПАТ «Львівська вугільна компанія», яка сповна не розрахувалася зі своїми працівниками ще й за жовтень, листопад та грудень 2015-го, а також січень, лютий і березень нинішнього. Робітники там уже заплуталися, які саме суми заробленого їм ще не віддали, бо адміністрація взяла за правило платити частинами. Ось і напередодні Великодня видали по 1500 грн кожному, а тепер  збагачувальники з’ясовують у рахунок боргу за який місяць їм ці гроші виплатили.

 - У вугільній галузі накопичилося стільки проблем, що їх одним законом неможливо вирішити, - говорить голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.А тим більш ухваленим у березні. Адже ним кошти, передбачені у держбюджеті на вугільну галузь, просто перерозподілили. У результаті постраждали гірники шахт, що належать до третьої групи, тобто ті, які потрапили під реструктуризацію. Бо кошти, передбачені на закриття копалень і виплату зарплати їхнім працівникам, переадресували на погашення заборгованості на діючих шахтах. Повністю розрахуватися з ними не вдалося, а тим, кого реструктуризують, взагалі нічого не перепало. Приміром, на шахті №1 «Нововолинська» гірники ще не отримали жодної копійки за лютий і березень. Щоб виправити ситуацію у галузі, потрібне належне її фінансування, а не «гасіння пожежі», як це відбувається останнім часом. Бо терпець у шахтарів може увірватися й вони вдадуться до радикальних дій – акцій протесту, страйків, перекриття доріг тощо. НПГУ поки що вдається стримувати гірників, але це не може тривати безкінечно. 

Рекомендуємо прочитати

Савченко назвала адресата неприличного жеста на заседании Рады

Депутат Верховной Рады Надежда Савченко заявила, что показанный ею на заседании парламента неприличный жест был адресован премьер-министру страны Владимиру Грой....

Це може бути цікавим

Юрий Горбунов показал милое фото со своей супругой

Известный телеведущий Юрий Горбунов показал романтическое фото со своей женой Екатериной Осадчей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Муж Бейонсе рэпер Джей Зи изменил свое имя

Супруг Бейонсе, американский рэпер накануне выхода нового альбома "4:44" поменял свое имяЗападная пресса сообщает, что рэпер Джей Зи изменил свое имя в преддверии вы....