Bellingcat : Росія причетна до катастрофи МН17

У своєму новому звіті команда Bellingcat встановила ще більше подробиць про “Бук”, з якого був збитий у липні 2014 над Торезом рейс 17 Малайзійських авіаліній.
Пише dyvys.info.

У листопаді 2014 роки команда Bellingcat опублікувала звіт, в якому встановила, що самохідна вогнева установка (СВУ) “Бук”, що збила рейс 17 Малайзійських авіаліній, – це “Бук 3х2” з російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що базується в Курській області. Ми назвали його “Бук 3х2”, оскільки на момент публікації звіту нам не вдалося встановити другу цифру бортового номера, яка не читалася.

У нашому новому звіті ми однозначно встановили другу цифру номера “Бук 3х2” шляхом аналізу семи його відмінних рис, у тому числі характерної вм’ятини на пластині в передній частині лівого борту, білих відміток на шасі і комбінації підключення кабелів до лафет пускового пристрою.

Ця середня цифра – 3. Таким чином, до того, як середня цифра була стерта, “Бук”, який збив MH17, мав номер 332. У ході підготовки цього розслідування члени команди Bellingcat виявили та проаналізували десятки фотографій різних СВУ “Бук”, опублікованих військовослужбовцями 53-ї зенітно-ракетної бригади з 2010 року.

У повній версії звіту докладно описано, як ми “звузили коло підозрюваних” до трьох СВУ. В результаті порівняння семи унікальних особливостей ми встановили, що “Бук 332” – єдина СВУ, яка має спільні риси з “Бук 3х2”, що потрапили на відео і фото в Росії в червні 2014 року і на сході України 17 і 18 липня 2014 року. Ми вивчили наступні сім особливостей: форму ушкоджень бічних щитків гусениць, комбінації різних типів котків (порожніх і зі спицями), вм’ятину в лівій бічній панелі, підключення кабельних з’єднань до лафет пускового пристрою, білі позначки на бічних щитках гусениць, шрифт і прогалини між цифрами, а також форму і розмір плям масла / кіптяви біля вихлопного отвору.

Повний текст звіту, доступний за посиланням, містить докладний аналіз кожної з цих характерних особливостей. У цій короткій версії наведено порівняння найбільш переконливих особливостей.

На фотографії “Бук 3х2” у високій роздільній здатності, що знята у місті Олексіївка Бєлгородської області, видно вм’ятину характерної форми на пластині в передній частині лівого борту.

Інша відмінна риса – підключення кабелів на частині СВУ, що обертається, до лафет пускового пристрою (частини, що хитається). По чотири кабелі зліва і справа ведуть до лафет пускового пристрою, що дозволяє порівнювати комбінації восьми кабелів.

У ході вивчення різних “Буків” ми встановили, що взаєморозташування і довжина кабелів відрізняються. На наступних двох малюнках наводиться порівняння підключення кабелів на “Бук 3х2” з таким самим на “Бук 312”, “Бук 322” і “Бук 332”.

Як видно, тільки для “Бук 332” підключення кабелів справа відповідає такому для “Бук 3х2”. Кабель 4 (позначений синім) підключений до правого верхнього роз’єму на деталі, що обертається, пускового пристрою. Підключення кабелів у “Бук 312” і “Бук 322” відрізняється: кабель 4 підключений до правого нижнього гнізда. Крім того, взаєморозташування кабелів на “Бук 312”, “Бук 322” і “Бук 332” відрізняється. Тільки у “Бук 332” взаєморозташування кабелів відповідає такому для “Бук 3х2”.

Порівняння підключення кабелів з лівого борту вдалося виконати лише частково. Роз’єми на лафеті пускового пристрою не видно. Однак кабелі на “Бук 332” характерним чином розведені в сторони попарно. Таке ж саме взаємне розташування кабелів видно і на “Бук 3х2”. При цьому схожість розташування кабелів з таким для “Бук 312” і “Бук 322” не спостерігається.

Поокремо жодна з семи відмінних рис не дозволяє однозначно встановити “особу” СВУ. Однак при розгляді всієї сукупності особливостей очевидно, що “Бук 332” – це “Бук 3х2”.

Крім того, при порівнянні особливостей “Бук 3х2” і “Бук 332” на фото і відео з Росії з наявними відео та фотографіями “Бука” на сході України (що нижче називатиметься “Бук сепаратистів”) видно, що ці три “Бука” – насправді одна й та ж машина.

Багато із зазначених вище особливостей, наприклад катки зі спицями, відмітка “Н-2200” та інші, або відсутні в українських “Буків”, або зустрічаються у них дуже рідко. Зокрема, СВУ “Бук” українського 156-го зенітно-ракетного полку, що базувався в 2014 році в районі Луганська, Донецька і Маріуполя, не мають ніякої подібності з фото і відео “Бук 3х2” ні в Росії, ні в Україні. Таким чином, можна з упевненістю сказати, що 17 і 18 липня 2014 року на сході України було знято на фото і відео самохідну вогневу установку “Бук” під номером 332 російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що базується в районі міста Курськ. На одному з відео цей “Бук”, який ми раніше позначали як “Бук 3х2”, рухається в напрямку центру району, звідки, за оцінкою Ради по безпеці з Нідерландів, була запущена ракета, що збила MH17.

Нарешті, слід зазначити внесок різних російськомовних онлайн-спільнот у пошуки деяких матеріалів і знаходження важливих зачіпок. Зокрема, команда Bellingcat висловлює подяку співтовариствам flight-mh17.livejournal.com і forum.smolensk.ws за уважність і ретельність при вивченні матеріалів, зокрема, за виявлення вм’ятини на пластині в передній частині лівого борту “Бука 332” і особливостей опорних котків різних СВУ “Бук”.

Читайте також: Журналісти встановили, що літак рейсу MH17 збив комплекс «Бук» радянської конструкції

Рекомендуємо прочитати

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....

Це може бути цікавим

Доба в АТО: 2 військових поранених, 27 ворожих обстрілів

За минулу добу в зоні АТО в ході бойових дій поранено двох українських військових....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые раскрыли необычную связь между курением и плохим здоровьем

Активное курение сигарет в пожилые годы повышает вероятность развития старческой хрупкости костей и частоту появления переломов костей примерно на 60%, говорится ....