Незаконні соцвиплати можуть досягати 60 млрд грн

Незаконні соцвиплати можуть досягати 60 млрд грн

Виходячи з перших результатів верифікації соціальних виплат, яку у березні розпочало Міністерство фінансів, близько 60 млрд гривень бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати.

Про це заявив в інтерв’ю DT.UA голова департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев.

— Ми відпрацювали 4 млн 29 тисяч виплат, у їх числі — 342,2 тисяч виплат, до яких у нас є різні зауваження. Це близько 9% від перевірених. А 9% від 48,4 млн усіх соцвиплат — це 4 млн 356 тисяч виплат із підозрами, — сказав він.

— Не менше 5 млрд грн втрат на місяць, якщо брати мінімальну пенсію. Тобто, виходячи з наших сьогоднішніх прогнозів, близько 60 млрд грн бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати, — наголосив Рязанцев.

За його словами, перша група, яку внесли у чорний список, — соціальні виплати за загубленими паспортами. До цієї групи потрапили тільки ті, у кого дата втрати паспорта раніша, ніж: а) відкриття рахунка в банку, б) призначення соціальної виплати.

— Версії дві: або за цими документами хтось інший отримує виплати, або це ті самі люди, маючи на руках уже новий документ, дублюють якісь види соціальної допомоги. І те й інше можливо через розрізненість інформаційних баз соціальних фондів. Ця група на сьогодні становить 31 тисяч осіб, — повідомив він.

За цим джерелом ми перевірили 4 млн 29 тисяч людей. Якщо накласти виявлену пропорцію на 48 млн усіх соцвиплат, то маємо потенційно 372 тисяч виплат за загубленими документами. Ціле місто. І це тільки одна група. У грошах — близько півмільярда гривень хтось отримує щомісяця в кишеню за загубленими паспортами. За рік — близько 6 млрд гривень, — заявив Рязанцев.

Читайте також: У Києві поліцейські ганялися за позашляховиком з дитиною-пасажиромзагрузка...

Читайте також

Коментарі