Як зберігають свої заощадження українці

Більше половини офісних працівників планують свій бюджет і живуть у відповідності з доходами. Третина інколи залазить у борги. І лише 6% зізналися, що не вміють управляти фінансами. Заощадження є більш, ніж у половини «білих комірців». Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, свої гроші українці зберігають у банку, а також вдома у валюті.

Добробут людини залежить не лише від рівня доходів, але й від фінансової грамотності — вміння розпоряджатися грошима й правильно розставляти пріоритети під час планування бюджету. Як показало опитування hh.ua, лише один із восьми «білих комірців» практично ніколи не відчуває матеріальних складнощів. Решта час від часу опиняються у ситуації безгрошів’я. Головною причиною цьому українці вважають низькі зарплати, а також затримки виплат з боку роботодавця, і лише деякі говорять про своє невміння управляти фінансами.

Трохи більше половини опитаних з впевненістю заявили, що завжди планують свій бюджет і живуть за доходами. Ще понад третина офісних працівників, незважаючи на всі спроби грамотно розпоряджатися грошима, інколи мають борги. Лише 6% зізналися, що не вміють рівномірно розподіляти бюджет — спочатку витрачають багато, а наприкінці місяця економлять на всьому. І лише одиниці не рахують грошей і не ведуть облік витрат, адже ніколи не відчувають дефіциту бюджету.

Варто зазначити, що представники сильної статі більш впевнені у своїй здатності управляти фінансами. Серед чоловіків більше тих, хто стверджує, що витрачає гроші з розумом. Відповідно жінки частіше зізнаються, що не вміють планувати витрати, а тому інколи беруть у борг.

Трохи менше половини опитаних не в змозі відкладати кошти і живуть від зарплати до зарплати. Де ж зберігають свої заощадження ті, в кого вони є? Як показало опитування, приблизно третина «білих комірців» користуються послугами банку. Ще стільки ж офісних співробітників зберігають гроші вдома у доларах. Приблизно п’ята частина опитаних, незважаючи на валютні стрибки, віддають перевагу накопиченню грошових заощаджень у гривнях. І лише невеликий відсоток інвестує капітал у нерухомість або в дорогоцінні метали.

Варто також вказати, що серед тих, хто довіряє свої гроші фінансовим установам і вкладає гроші в придбання нерухомості, найбільше власників особистого бізнесу й топ-менеджерів. Крім перелічених варіантів, «білі комірці» зазначали, що інвестують фінанси в розвиток бізнесу, цінні папери, в недержавний пенсійний фонд і в страхування. Також знайшлися ті, хто вважає, що найбільш виправдані інвестиції — це інвестиції в себе і свою родину.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в лютому 2016 року. В опитуванні взяли участь 3310 респондентів із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

Це може бути цікавим

Закончится ли война на Донбассе в этом году

Власть Украины пытается навязать обществу мнение, что принятие закона о реинтеграции оккупированных территорий безальтернативное....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....