У Києві можуть ввести мораторій на вирубку лісу в заповідних зонах

Постійна комісія Київради з питань екологічної політики підтримала проект рішення про введення мораторію на вирубку зелених насаджень у межах природно-заповідного фонду (ПЗФ) міста Києва.

Цим проектом рішення депутати комісії пропонують заборонити строком на 10 років проведення суцільних рубок усіх видів на території об’єктів місцевого значення ПЗФ Києва за умови, що проведення необхідних вибіркових рубок на цих ділянках не призведе до зниження повноти деревостану 0,4 – 0,5.

До природно-заповідного фонду Києва відносяться: Національні паркові комплекси (НПП «Голосіївський»), Заказники (Лісники, Жуків острів), заповідник (Конча – Заспа), парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва Києва (Парк «Пуща – Водиця», Святошинський лісопарк, регіональні ландшафтні парки Києва (Лиса гора, парк Партизанської слави).

«Суцільні санітарні рубки проводяться лісокористувачами шляхом вирубування одночасно всіх дерев насадження або його частини на площі 0,1 гектара і більше, пошкоджених шкідниками, хворобами та внаслідок стихійних природних явищ і техногенних впливів до ступеня втрати цими насадженнями біологічної стійкості», – зазначила депутат Київради, член постійної комісії з питань екологічної політики Олеся Пинзеник під час засідання комісії.

Депутат також відзначила, що в багатьох випадках санітарні рубки по своїй суті – це не санітарно-оздоровчі заходи, а приховані рубки головного користування, бо відсоток санітарних рубок зростає з кожним роком, але якісний та кількісний склад лісів України при цьому погіршується.

«Весь парадокс ситуації в тому, що незаконна вирубка, як правило, проводиться якраз самими лісокористувачами, які повинні охороняти ліс. А найлегший спосіб легалізації незаконних рубок – її здійснення «під соусом» санітарної. 58 % дерев, зрубаних в лісах України за 2003-2013 роки, оформлені як санітарні рубки, які не оподатковуються» – додала Олеся Пинзеник.

«Ліс рубають усюди, навіть в заповідниках, де, як ми звикли думати, заборонене будь-яке втручання людини. Втім, на території лісопаркового господарства «Конча-Заспа» (територія національного парку «Голосіївський» без вилучення у землекористувача) в 2014 р. проводились суцільні санітарні рубки на площі 10,4 га, в 2015 р. – на площі 23,8 га., – резюмувала депутат.

Як відомо, від санітарних рубок лісу в об’єктах природно-заповідного фонду страждає 122 червонокнижних видів: 89 видів фауни і 33 види флори з Червоної книги України. В той же час, збереження біорізноманіття є одним із пріоритетних напрямків ведення лісового господарства в країнах ЄС.

Рекомендуємо прочитати

Грузія направила Україні вимогу про екстрадицію Cаакашвілі

Прокуратура Грузії направила Україні чергову вимогу про екстрадицію колишнього президента республіки і екс-губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....