Пентагон: Регіон Чорного моря й Південного Кавказу — найбільш уразливі до агресії...

Пентагон: Регіон Чорного моря й Південного Кавказу — найбільш уразливі до агресії РФ

В оборонному відомстві США вважають, що регіон Чорного моря й Південного Кавказу останнім роками став найбільш уразливим до агресивної політики Росії.

Про це заявив заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер, який нещодавно перебував з візитом в Україні, передає «Укрінформ».

За його словами, Росія застосовувала для впливу на регіон широке коло методів – від економічних та політичних важелів до військового втручання.

Немає більш уразливого регіону та більш постраждалого від російського реваншизму, ніж регіон Чорного моря й південного Кавказу, — зазначив Карпентер.

Російське військове втручання у Грузію в 2008-му і в Україну впродовж останніх двох років «демонструє повне ігнорування найбільш основних принципів світового порядку, у тому числі, суверенітету й територіальної цілісності країн», наголосив представник Пентагону. За його словами, Росія ніде більше не чинила такого впливу за різними напрямами – енергетичним, інформаційним, військовим, політичним, економічним, як у регіоні Чорного моря й Південного Кавказу.

Карпентер нагадав слова президента Росії, який у контексті обговорень світового порядку заявив, що для нього важлива не територія, не кордони, а доля людей. Ці слова підтверджуються на прикладі регіонів, де присутні російські війська – в Південній Осетії, Абхазії, Придністров’ї, на Донбасі, в Криму, зазначив Карпентер.

Читайте також: У центрі Севастополя обстріляли тролейбусзагрузка...

Читайте також

Коментарі