Якою має бути інформаційна політика під час війни

Трохи ніби у продовження минулого посту.

На жаль, іноді трапляється так, що наші люди потрапляють у полон до ворога. І вороги починають "розповідати їм правду" - показувати могилки дітей, вбитих українською артилерією, і розповідати про референдум - "народне волевиявлення".

Звичайно, це їхня версія правди. Але якщо людина не вміє аналізувати і щиро вірить в українську офіційну брехню - що українські снаряди мають очі і влучають тільки у військові об'єкти, що референдуму не було взагалі або на нього прийшли півтори каліки, і ті були з Росії - вона може виявитись не готовою до цього.

Якщо полонений - воїн з великим стажем участі у БД, це півбіди. Він знає, як усе насправді, і, головне, знає правила гри.

Але буває таке, що в полон потрапляють солдати-новачки, волонтери, громадські активісти тощо. Такі люди можуть відчути шок: виявляється, нам брехали! Виявляється, від дій нашої сторони ГИНУТЬ ДІТИ!!! Виявляється, наші Воїни Світла катують полонених!! І т.д. Під тиском цих "відкриттів" людина втрачає орієнтири і може повестися непередбачувано.

Причому таке трапляється не лише з полоненими. Людина може зустрітися з другом чи родичем з окупованих територій, і одненька почута від нього історія про те, як від українських обстрілів загинули діти, може перевернути її світогляд.

Винна у цьому, ясна річ, офіційна брехлива пропаганда.

Вона живе й процвітає стільки, скільки існують війни. Але під час війн минулого у влади була монополія на інформацію. Тепер її скасували соцмережі, і брехлива інформація почала приносити більше шкоди, ніж користі.

Інформаційна політика мала б бути такою. Війна - це кров і бруд. Війна - це смерті дітей, руйнування мирних об’єктів, катування полонених, вбивства без суда і слідства, мародерство тощо. Так, наше командування намагається звести ці випадки до мінімуму, але повністю унеможливити їх не вийде, поки не закінчиться війна.

Війну розв'язали проти нас вороги, і вони несуть відповідальність за її жертви, в тому числі за страждання і смерті цивільних з обох боків. Якщо вони складуть зброю - це одразу припиниться. Ті, хто хоче, щоб це припинилося якнайскоріше, повинні тиснути на наших ворогів, щоб вони склали зброю.

Крапка.

Наші праві не тому, що вони святі, а тому, що вони наші. Демократія, плюралізм, права людини, свобода слова і право вибору - чудові і необхідні речі. Але - у мирний час, за умов стабільності у суспільстві.

Така позиція одразу вибила б у наших ворогів грунт з-під ніг. Ніхто не зможе зловити на брехні того, хто не бреше. Ніхто не розчарується, дізнавшись те, про що знав уже давно.

Правда - проста: або ми - або вони. "Має залишитись тільки один" (с).

автор: Олена Білозерська

Рекомендуємо прочитати

Столичні депутати підтримали проект "Київ без бар'єрів"

Київрада проголосувала за проект рішення Про розробку Міської комплексної цільової програми "Київ без бар'єрів"....

Це може бути цікавим

Умный робот, работающий под управлением ИИ, научился хватать

Вы наверняка помните автоматы с лапой, которые выманивали всю вашу карманную мелочь....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....