В областях навколо Чорнобиля рівень раку набагато вищий

У найбільш уражених від аварії на Чорнобильській АЕС областях рівень хворих на рак удвічі, а подекуди втричі перевищує загальноукраїнські показники. Йдеться про Київську, Чернігівську, Вінницьку, Рівненську, Житомирську та Волинську області, пише Українська правда

Дані отримані під час останніх досліджень вчених Національного інституту раку, повідомляє прес-служба установи.

У цих областях спостерігається втричі вищий рівень захворювання на рак щитовидної залози, особливо серед жінок.

Понад у 2,5 разу зросла кількість хворих на рак нирок чоловіків на Вінниччині та Чернігівщині.

- Рівень захворюваності на рак зростає по всій території України. Це світова тенденція, тим не менше, ми спостерігаємо значне збільшення захворювання по деяким  формам раку, особливо в областях, які відносять до найбільш уражених Чорнобилем. В них ріст захворюваності на рак — в рази вищий, — розповіла директор Національного інституту раку Олена Колесник.

За даними інституту, щороку онкологи реєструють понад 130 тисяч нових випадків захворювань на рак серед дорослого населення країни, кількість жінок і чоловіків суттєво не відрізняється: 388 чоловіків та 359 жінок на 100 тис. населення у 2014 році.

Найбільше сьогодні в Україні від раку помирають у Запорізькій, Кіровоградській та Сумській областях.

В цілому вчені з Національного інституту раку зафіксували зростання смертності від раку у 8-ми областях України та у Києві. Перевищення середньоукраїнського рівня смертності зареєстровано в 11-ти областях.

За даними наукової установи, в Україні чоловіки найбільше помирають від раку дихальних шляхів (трахеї, бронхів, легень), а жінки — від раку молочної залози. На другому місті — рак шлунку.

З 2008 року різниця між смертністю та захворюваністю суттєво не змінилася: половина хворих з діагнозом рак помирають (184 з 372 хворих у 2014 році).

Найбільше показник захворюваності збільшився за останні 10 років у Кіровоградській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях.

Найчастіше хворіє на рак працездатне населення у віці від 18 до 64 років (38% чоловіків та 43% жінок).

Утім, переважна більшість онкохворих — серед літніх людей (60,4% чоловіків та 55,6% жінок).

В Україні найбільші показники ефективності лікування та виживання від важковиліковних видів раку — у Києві, на Волині та в Одесі, а найменший — у Чернівецькій та Вінницькій областях.

Середній 5-річний показник виживання у Європейському Союзі — 49,4%, в Україні —31,2%.

- Державі потрібно змінювати не лише національну систему лікування хворих на рак, а розробляти принципово нову систему виявлення захворювання на ранніх стадіях. При виявленні захворювання на ранніх стадіях повного одужання можна досягти у 85-90%, саме тому у всьому світі щорічний скрінінг населення на рак є запорукою раннього виявлення хвороби та високого рівня одужання, — переконаний головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко.

Рекомендуємо прочитати

"Хаббл" снял на видео Фобос, вращающийся вокруг Марса

Орбитальная обсерватория "Хаббл" случайно получила серию высококачественных фотографий Фобоса, вращающегося вокруг Марса, который специалисты НАСА использовали ....

Це може бути цікавим

У столиці п'яний чоловік вбив друга і викинув тіло в тепломережу

У столиці правоохоронці затримали полтавчанина за вбивство чоловіка....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Подводные роботы помогут подлодкам искать подлодки

Агентство перспективных оборонных разработок (DARPA) Пентагона заказало британской компании BAE Systems разработку автономных подводных необитаемых аппаратов, которые ....