В областях навколо Чорнобиля рівень раку набагато вищий

У найбільш уражених від аварії на Чорнобильській АЕС областях рівень хворих на рак удвічі, а подекуди втричі перевищує загальноукраїнські показники. Йдеться про Київську, Чернігівську, Вінницьку, Рівненську, Житомирську та Волинську області, пише Українська правда

Дані отримані під час останніх досліджень вчених Національного інституту раку, повідомляє прес-служба установи.

У цих областях спостерігається втричі вищий рівень захворювання на рак щитовидної залози, особливо серед жінок.

Понад у 2,5 разу зросла кількість хворих на рак нирок чоловіків на Вінниччині та Чернігівщині.

- Рівень захворюваності на рак зростає по всій території України. Це світова тенденція, тим не менше, ми спостерігаємо значне збільшення захворювання по деяким  формам раку, особливо в областях, які відносять до найбільш уражених Чорнобилем. В них ріст захворюваності на рак — в рази вищий, — розповіла директор Національного інституту раку Олена Колесник.

За даними інституту, щороку онкологи реєструють понад 130 тисяч нових випадків захворювань на рак серед дорослого населення країни, кількість жінок і чоловіків суттєво не відрізняється: 388 чоловіків та 359 жінок на 100 тис. населення у 2014 році.

Найбільше сьогодні в Україні від раку помирають у Запорізькій, Кіровоградській та Сумській областях.

В цілому вчені з Національного інституту раку зафіксували зростання смертності від раку у 8-ми областях України та у Києві. Перевищення середньоукраїнського рівня смертності зареєстровано в 11-ти областях.

За даними наукової установи, в Україні чоловіки найбільше помирають від раку дихальних шляхів (трахеї, бронхів, легень), а жінки — від раку молочної залози. На другому місті — рак шлунку.

З 2008 року різниця між смертністю та захворюваністю суттєво не змінилася: половина хворих з діагнозом рак помирають (184 з 372 хворих у 2014 році).

Найбільше показник захворюваності збільшився за останні 10 років у Кіровоградській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях.

Найчастіше хворіє на рак працездатне населення у віці від 18 до 64 років (38% чоловіків та 43% жінок).

Утім, переважна більшість онкохворих — серед літніх людей (60,4% чоловіків та 55,6% жінок).

В Україні найбільші показники ефективності лікування та виживання від важковиліковних видів раку — у Києві, на Волині та в Одесі, а найменший — у Чернівецькій та Вінницькій областях.

Середній 5-річний показник виживання у Європейському Союзі — 49,4%, в Україні —31,2%.

- Державі потрібно змінювати не лише національну систему лікування хворих на рак, а розробляти принципово нову систему виявлення захворювання на ранніх стадіях. При виявленні захворювання на ранніх стадіях повного одужання можна досягти у 85-90%, саме тому у всьому світі щорічний скрінінг населення на рак є запорукою раннього виявлення хвороби та високого рівня одужання, — переконаний головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко.

Рекомендуємо прочитати

Ляшко прокоментував свій допит у НАБУ

Лідер фракції "Радикальна партія" Олег Ляшко підтвердив, що був сьогодні, 25 квітня, на допиті в Національному антикорупційному бюро та назвав справу проти себе "помстою президента"....

Це може бути цікавим

Япония, США и Южная Корея договорились усилить давление на КНДР

Главы делегаций Японии, США и Южной Кореи на замороженных сейчас шестисторонних переговорах по денуклеаризации Корейского полуострова обсудили меры воздействия на Северную Корею в случае продолжения провокационных действий с ее стороны и договорились усилить давление на эту страну....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Известная украинская певица попала в ДТП

Украинская певица Светлана Лобода попала в ДТП на дорогом Rolls-Royce, которое было взято в аренду....