Підсумки опалювального сезону: група компаній замістила близько 20 млн. куб. газу

ГК «Укртепло» виробила майже 120 тис. Гкал тепла з відновлюваних джерел енергії. Щоб виробити таку кількість теплової енергії, знадобилося б близько 20 млн. кубометрів газу. Але замість дорогого блакитного палива «Укртепло» використовувала біопаливо українського виробництва, компанія є оператором 103 котелень в 14 українських областях, забезпечує теплом понад 400 споживачів і опалює близько 1,3 млн. квадратних метрів.

«Щороку наша компанія нарощує оберти і своїм прикладом доводить, що українська біоенергетика має величезний потенціал. Ми здатні скоротити імпорт газу до мінімальних показників. Потрібно лише створити цивілізовані правила гри та відмовитися від дотування імпорту блакитного палива. Все інше українські інвестори зроблять самі», – зазначив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

Він нагадав, що на даний момент сектор бюджетних установ є єдиним, де можуть конкурувати виробники тепла з газу і поновлюваних джерел.

«У 2015 році було введено на 66% більше потужностей з виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел, ніж в 2014 році. Це свідчить про те, що ми цю конкуренцію виграємо. Але сектор бюджетних установ відносно невеликий, річний обсяг споживання близько 1 млрд. кубометрів газу. Для порівняння, в сфері теплокомуненерго – понад 6 млрд. кубометрів газу, але там умови диктують монополісти, вони роблять все можливе, щоб не допустити інших виробників і не залишитися без своїх тіньових доходів», – підкреслив Іван Надєїн.

У зв'язку з цим представниками профільних організацій, експертами, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження, народними депутатами був розроблений законопроект 4334. Його ключова ідея – передати право місцевим органам влади встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від чинного тарифу на тепло з газу для бюджетних установ і населення.

Ухвалення цього документа дасть можливість скоротити імпорт газу на 3 млрд. кубометрів і залишити в економіці країни не менше 18 млрд. грн. Крім того, він слугуватиме стимулом для створення нових робочих місць і зниження тарифів для кінцевих споживачів.

Група компаній «Укртепло» –  лідер українського ринку теплової енергії з відновлюваних джерел. Компанія створена в 2011 році і в даний час працює в 14 областях України, а також в ряді інших країн – Молдові, Угорщині. На рахунку компанії понад 1 000 реалізованих проектів. В Україні компанія модернізувала і перевела з газу на біопаливо понад 100 котелень.

Рекомендуємо прочитати

Гол Кремля в свои ворота: что стоит за заявлением о «Малороссии»

Создание Малороссии — типично российский сюжет, начиная от использования унизительного названия украинских земель, которое не было в употреблении уже сотню лет, ....

Це може бути цікавим

У Києві водій збив двох пішоходів і врізався в дитячий майданчик

У ніч на 20 липня, на проспекті Науки в Голосіївському районі Києва сталася ДТП, у результаті якої постраждало двоє людей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Четверо п'яних бойовиків "ЛДНР" перебрали горілки і влаштували стрілянину в Макіївці

Серед ’єднань і частин бойовиків продовжуються випадки дезертирства, вживання алкогольних напоїв і наркотиків, а також злочинів проти цивільного населення....