Британські вчені розповіли, чому після прання зникає друга шкарпетка

Британські вчені розповіли, чому після прання зникає друга шкарпетка

Британські вчені заявили, що їм врешті вдалося розкрити таємницю, куди весь час зникає друга шкарпетка.

Психолог Саймон Мур та статистик Джеф Елліс навіть розробили формулу, яка дозволяє вирахувати, від чого залежить зникнення другої частини пари.

Щоб врахувати усі фактори, дослідники опитали дві тисячі осіб про прання білизни та інші побутові звички, повідомляє The Daily Mail.

З’ясувалося, що зникнення шкарпеток найбільше пов’язане із набором білизни, яку завантажують до пральної машинки.

Зокрема, головними факторами їх нестачі є складність прання —розділення білизни за типами і кольорами чи збирання усього різноманіття одягу в одну величезну купу, а також від кількості шкарпеток в одному циклі прання.

Підсумкова формула чи «індекс втрати шкарпеток» є такою: (L (p x f) + C (t x s)) — (P x A).

L означає «обсяг прання» — розраховується помноженням числа членів родини (p) на частоту прання протягом тижня (f). С відповідає складності прання: кількість різних типівбілизни (темні тканини, синтетичні тканини, шерсть) (t), помноженій на кількість випраних за цей тиждень шкарпеток (s).

P (любов до прання) віднімається від суми L і C.

Вимірюється P за шкалою від одного до п’яти (де один означає — «терпіти не можу прати одяг»). Окрім того, P множиться на А — увага до прання (чи перевіряє людина кишені, чи вивертає рукави).

Формула довела: чим більший обсяг прання, тим вища ймовірність втратити шкарпетки.

Вчені визначили інші основні причини втрати шкарпеток: текстильні вироби падають за батареї, потрапляють до різних циклів прання, губляться, і, нарешті, об’єднуються не зі своєю парою.

Опитування і створення формули замовила компанія Samsung для свого рекламного проекту.загрузка...

Читайте також