У Києві з’явилося перше електротаксі з Wi-Fi

У Києві з’явилося перше електротаксі з Wi-Fi

У Києві з’явилась перша служба таксі, де пасажирів возять на електромобілях.

Про це повідомляє Сегодня.ua.

На столичні дороги вже вийшли 12 електрокарів Nissan Leaf. До кінця року парк поповниться кількома сотнями машин, — розповів представник служби таксі Євген Шинкаренко.

Всі електрокари мають безкоштовний Wi-Fi, таксометри, внутрішньосалонну камеру, відеореєстратори. Також планшети, встановлені на спинці сидіння. Оплатити проїзд можна готівкою і банківською картою. В кожній машині є термінали. Водіїв відбирали на конкурсній основі. Оцінювали ввічливість, професіоналізм, освіту, водійський стаж, знання міста.

Водії допомагають пасажиру з багажем, пропонують музику на вибір. Коли йде дощ — зустрічають з парасолькою. Кожен водій одягнений в фірмовий темно-сірий піджак, — говорить Шинкаренко.

Електротаксі дорожче звичайного. Мінімальне замовлення — 40 грн. Кожен кілометр — 7,5 грн.

Перед рейсом проходимо медогляд. Нам вимірюють тиск і тестують вміст алкоголю в крові. Це змушує постійно бути в тонусі, — говорить таксист Михайло.

Електрокари заряджають на спецстанціях експрес-зарядки. Таких в Києві поки дві — на вул. Здолбунівській, 3, і на проспекті Науки, 5.

За 15 хвилин вони можуть зарядити 50% батареї, а за півгодини — 80%. Один електрокар за 12-годинну зміну заряджається не більше 2-3 разів. Час зарядки не перевищує однієї години на день. Диспетчер обирає оптимальний маршрут залежно від рівня заряду авто, — розповідають в службі таксі.

Однак голова профспілки таксистів України Василь Попик сумнівається, чи не глухнутимуть вони у морози. Крім того, в Києві замало експрес-зарядок.

Проте у службі електротаксі запевняють, автомобілі працюватимуть і при мінусовій температурі. Як, наприклад, у Норвегії, де температура взимку сягає -20 градусів.загрузка...

Читайте також

Коментарі