Майже половина українців не можуть прожити на свою зарплату

Інфляція і зростання цін негативно впливають на добробут «білих комірців». За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, тільки один із восьми громадян практично ніколи не відчуває матеріальних складнощів. Решта з різною періодичністю опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить час наступної зарплати.

З початком кризи роботодавці почали рахувати гроші й не поспішають підвищувати зарплати всім без винятку співробітникам. За даними опитування hh.ua, за півроку розмір зарплат двох із п’яти «білих комірців» не змінився. Кожному шостому знизили оклад у середньому на 20%. Надбавку до зарплати отримав лише кожен четвертий опитаний, і в низці випадків вона мала швидше символічний характер. Індексація зарплат із врахуванням рівня інфляції відбулася не більше ніж у 10% компаній.

І без того складна ситуація, в якій опинилася більшість українців, поглиблюється постійним зростанням цін на товари і послуги. Таким чином, навіть у випадку підвищення зарплати або її збереження на попередньому рівні, реальний дохід «білих комірців» знижується від місяця до місяця. Як показало опитування, лише 13% офісних працівників майже ніколи не відчувають матеріальних складнощів. Решта з різною періодичністю опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж на банківську картку приходить наступна зарплата.

Двоє із п’яти відчувають нестачу грошей практично щомісяця. Це дещо менше, ніж півроку тому. При цьому зросла кількість «білих комірців», які опиняються в ситуації безгрошів’я раз на три місяці (тепер це кожен четвертий опитаний) і мінімум раз на 6 місяців (кожен восьмий респондент). Як і шість місяців тому, лише 8% офісних співробітників відчувають дефіцит бюджету один раз на рік і рідше. Серед таких найбільше ІТ-спеціалістів і працівників сфери телекомунікацій, представників фармацевтичної галузі, а також співробітників консалтингових агенцій. Згідно опитування, саме ці спеціалісти менше ніж інші постраждали від урізання зарплат.

Більшість «білих комірців» почали відчувати матеріальні складнощі протягом останнього року. Варто зазначити, що у 2015 році індекс інфляції був найвищим за останні 15 років. Трохи більше чверті почали відчувати гостру нестачу коштів протягом останніх півроку. І ще п’ята частина опитаних зізналися, що їм завжди було складно дотягнути до наступної зарплати.

Як показало опитування hh.ua, щоб гідно жити, українцям потрібно близько 20 тис. грн на місяць. На їхню думку, цієї суми вистачило би на задоволення основних потреб, в тому числі на забезпечення хорошого харчування, можливість їздити у відпустку і проводити дозвілля, а також мати доступ до якісної медицини й освіти.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу  hh.ua в лютому 2016 року. В опитуванні взяли участь 1995 респондентів із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Українського авіаперевізника можуть позбавити права на польоти

Державіаслужба може призупинити сертифікат українського авіаперевізника «Анда Ейр» через невідповідність вимогам Повітряного кодексу....

Це може бути цікавим

В Киеве грузовик протаранил автомобиль полиции

В Киеве вечером 20 июля грузовой автомобиль столкнулся с патрульным автомобилем полиции, Об этом сообщает пресс-служба патрульной полиции....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Джастина Бибера оштрафовали за использование телефона за рулем

Джастин Бибер вновь попал в новостные сводки - и опять совсем не из-за своей музыкальной карьеры....