Майже половина українців не можуть прожити на свою зарплату

Інфляція і зростання цін негативно впливають на добробут «білих комірців». За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, тільки один із восьми громадян практично ніколи не відчуває матеріальних складнощів. Решта з різною періодичністю опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить час наступної зарплати.

З початком кризи роботодавці почали рахувати гроші й не поспішають підвищувати зарплати всім без винятку співробітникам. За даними опитування hh.ua, за півроку розмір зарплат двох із п’яти «білих комірців» не змінився. Кожному шостому знизили оклад у середньому на 20%. Надбавку до зарплати отримав лише кожен четвертий опитаний, і в низці випадків вона мала швидше символічний характер. Індексація зарплат із врахуванням рівня інфляції відбулася не більше ніж у 10% компаній.

І без того складна ситуація, в якій опинилася більшість українців, поглиблюється постійним зростанням цін на товари і послуги. Таким чином, навіть у випадку підвищення зарплати або її збереження на попередньому рівні, реальний дохід «білих комірців» знижується від місяця до місяця. Як показало опитування, лише 13% офісних працівників майже ніколи не відчувають матеріальних складнощів. Решта з різною періодичністю опиняються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж на банківську картку приходить наступна зарплата.

Двоє із п’яти відчувають нестачу грошей практично щомісяця. Це дещо менше, ніж півроку тому. При цьому зросла кількість «білих комірців», які опиняються в ситуації безгрошів’я раз на три місяці (тепер це кожен четвертий опитаний) і мінімум раз на 6 місяців (кожен восьмий респондент). Як і шість місяців тому, лише 8% офісних співробітників відчувають дефіцит бюджету один раз на рік і рідше. Серед таких найбільше ІТ-спеціалістів і працівників сфери телекомунікацій, представників фармацевтичної галузі, а також співробітників консалтингових агенцій. Згідно опитування, саме ці спеціалісти менше ніж інші постраждали від урізання зарплат.

Більшість «білих комірців» почали відчувати матеріальні складнощі протягом останнього року. Варто зазначити, що у 2015 році індекс інфляції був найвищим за останні 15 років. Трохи більше чверті почали відчувати гостру нестачу коштів протягом останніх півроку. І ще п’ята частина опитаних зізналися, що їм завжди було складно дотягнути до наступної зарплати.

Як показало опитування hh.ua, щоб гідно жити, українцям потрібно близько 20 тис. грн на місяць. На їхню думку, цієї суми вистачило би на задоволення основних потреб, в тому числі на забезпечення хорошого харчування, можливість їздити у відпустку і проводити дозвілля, а також мати доступ до якісної медицини й освіти.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу  hh.ua в лютому 2016 року. В опитуванні взяли участь 1995 респондентів із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Поліція вилучила рекордну кількість бурштину на півмільйона доларів

У Рівненській області Нацполіція, СБУ та ГПУ вилучили понад 250 кілограмів незаконно видобутого бурштину....

Це може бути цікавим

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В'ятрович прокоментував повернення назв декомунізованим вулицям в Одесі

Голова українського інституту національної пам'яті....