Київські чиновники пообіцяли покарати винуватців бійки на Позняках

У Київраді мають намір провести докладне розслідування ситуації навколо забудови озера Качиного. Перспективи врегулювання ситуації в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував секретар Київради Володимир Прокопів, передає newsradio.com.ua.

За інформацією видання "Київрада створить робочу групу для розслідування обставин конфлікту місцевих жителів і представників забудовника житлового будинку на Позняках в районі озера Качиного. Поки роботи на скандальному будівництві тимчасово припинені. У конфлікті, в якому постраждали люди, брала участь третя сторона, і найближчим часом з цього питання очікується звіт Нацполіції".

Про розвиток ситуації навколо конфліктного будівництва радіостанція Голос Столиці поговорила з заступником міського голови – секретарем Київради Володимиром Прокопівим.

Будівельні роботи припинені тільки на час розслідування?

– Безумовно. Тут досить проста ситуація, це не приватний забудовник, а комунальне підприємство, яке виграло конкурс на будівництво житла для постраждалих від афери з «Еліта-Центр». Тому комунальне підприємство буде чітко дотримуватися вказівок влади. Щодо конфлікту навколо озера, питання про те, чи є воно озером, то відповідь на нього мають дати експерти.

Від чого залежить вирішення конфлікту? Від відповіді на питання з приводу водойми?

– Не зовсім так. Ми не повинні допускати зіткнень місцевих жителів з тими, хто зацікавлений у будівництві будинку. І якщо для того, щоб не допустити конфлікту, потрібно коригувати проект, то доведеться йти на зміни. Ми готові на такі дії, які б влаштували всі сторони. На жаль, змушені констатувати, що там не тільки жітелі-«елітівці», а й інші сторони заробляли якісь бали і брали участь в конфлікті. Це зафіксовано, з цим розбираються.

Мова про тих, кого називають «тітушками»?

– Там навіть не одна сторона. Це був конфлікт в тому числі між зацікавленими особам і охоронними фірмами, які охороняли цю забудову.

Як ви оцінюєте перспективи вирішення конфлікту?

– У мене вже є, на жаль, досвід подібних ситуацій. На щастя, більшість з них вирішується компромісом. Коли місцеві жителі отримають відповіді на питання не тільки з приводу будинку, який будується, але також і відповіді на питання з приводу розвитку їхнього мікрорайону в принципі, коли вони зрозуміють, куди їх діти підуть в садок, то я думаю, що конфлікт буде вичерпаний.

Чому поліція не втручалася в бійку?

– Якщо є дві сторони, то поліція стоїть посередині, як показує досвід. Безперечно, це неприпустимо, якщо беруть участь в конфлікті якісь сторони, а страждають люди. І ситуацію з такими фірмами і особами ми беремо на окремий контроль. Я кілька разів спілкувався з керівником поліції Києва, будуть результати розслідування, і винні будуть покарані.

До речі, уряд розглядає можливість введення податку на будь-яку нерухомість, незалежно від площі. Глава Ліги експертів України Світлана Бовсуновська зазначила, що такий підхід вважається неприйнятним у цивілізованих країнах. Про це вона заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці.

Раніше перший заступник голови Київської адміністрації Ігор Ніконов пообіцяв в ефірі радіостанції Голос Столиці, що в Києві більше не допустять жодного незаконного будівництва.

Рекомендуємо прочитати

Мінфін анонсував масштабну реформу ДФС

Міністерство фінансів і Державна фіскальна служба(ДФС) починають проект з комплексного реформування ДФС....

Це може бути цікавим

Стало відомо, чи вплинув вірус "Петя" на вступну кампанію

Масштабна кібератака проти України повиливала на роботу ЄДЕБО....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Помер екс-соліст гурту "Іванушки International"

Колишній соліст групи "Іванушки International" Олег Яковлєв помер сьогодні рано-вранці на 48 році життя....