Кабмін забрав в українців на травневі свята один вихідний

Як відомо, на 1 травня 2016 року припадає одразу два свята: Міжнародний день солідарності трудящих і Великдень, які є святковими і неробочими днями згідно з 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), пишуть Трудові ініціативи.

Міністерство соціальної політики України у Листі від 20.07.2015 р. № 10846/0/14-15/13 «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2016 рік» (далі – Лист) встановило, що за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2016 році вихідний день у неділю 1 травня має бути перенесений на вівторок 3 травня. Як зазначено у Листі, незважаючи на те, що з вихідним днем збігається два святкових дні, перенесенню підлягає лише один день - неділя (1 травня) на вівторок (3 травня).

Така позиція Мінсоцполітики викликає здивування. Відповідно до ч. 3 статті 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тут йдеться про звичайну ситуацію, коли жодне свято не співпадає з іншим. Ситуації, за якої два свята припадає на один вихідний день, у законодавстві не передбачено. Мінсоцполітики чомусь розглядає два свята як одне ціле. Проте, така позиція є хибною, оскільки:

- по-перше, КЗпП розглядає 1, 2 травня та Великдень як окремі свята. А значить, кожне свято, що збігається з вихідним, повинне переноситися на наступний робочий день.

- по-друге, згідно з статтею 45 Конституції України кожен, хто працює, має право на відпочинок. Встановлення святкових або неробочих днів має на меті повніше забезпечити право на відпочинок особи, яка працює, і дати їй змогу відпочити у ті дні, які є визначними з релігійної чи будь-якої іншої точки зору.

- по-третє, у разі, якби ці свята припали на різний час, працівники мали б на один вихідний день більше, ніж при їхньому співпадінні. А значить таке рішення Мінсоцполітики обмежує право особи на відпочинок, гарантоване Конституцією України.

Отже, якщо на вихідний день припадає два свята, за кожне з них має бути окремий вихідний день.

Рекомендуємо прочитати

Українку шокували ціни на послуги Укрзалізниці

Користувачів соціальних мереж обурила плата за користування розеткою у вагоні українського поїзда....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Франції при сходженні на Монблан загинув український альпініст

У Франції при сходженні на найвищу гору Альп загинув український альпініст....