Україна піднялася у рейтингу свободи преси

Україна піднялася у рейтингу свободи преси

Україна посіла 107 місце серед 180 країн у щорічному Всесвітньому індексі свободи слова, який оприлюднила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів».

Про це повідомляє у середу Радіо Свобода.

У той час журналістська правозахисна група відзначає, що рівень свободи світових засобів масової інформації у 2015 році різко впав.

За даними дослідників, державні органи збільшили обмеження для роботи журналістів у Туреччині, Польщі, Таджикистані та Єгипті. Незалежні засоби інформації також частіше, ніж раніше, піддаються тиску «релігійних ідеологій» та «масштабних пропагандистських машин».

Україна опинилася в рейтингу на 107-му місці (піднялася на 22 сходинки порівняно з попереднім роком — 129) серед 180 країн, фахівці вказують на «помітні проблеми» для роботи мас-медіа.

На 148-му місці Росія, де правозахисники відзначили «складну ситуацію». У США —  «задовільна ситуація» — 41-ше місце в індексі свободи преси.

Серед пострадянських країн найбільш вільно себе журналісти почувають в Естонії – 14-те місце в списку.

Серед країн, де свободу преси шанують найбільше, «Репортери без кордонів» назвали Фінляндію, Нідерланди, Норвегію, Данію та Нову Зеландію.

Внизу цього списку розташувалися країни з найбільшими перешкодами для роботи журналістів – Китай, Сирія, Туркменистан, Північна Корея та Еритрея.загрузка...

Читайте також

Коментарі