Київ готує повернення в Україну Надії Савченко

До організації повернення в Україну льотчиці та народної депутатки Надії Савченко президент Петро Порошенко залучив міністерство юстиції та дипломатів.

Українську льотчицю та народну депутатку Надію Савченко, швидше за все, обміняють на засуджених в Україні до 14 років ув'язнення російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва. Про це за підсумками міжвідомчої наради з повернення в Україну Савченко у вівторок, 19 квітня, заявив її захисник Ілля Новіков. Цей обмін, як пояснив адвокат, "не може відбутися раніше 30 днів після винесення вироку (Александрову та Єрофеєву - Ред.), тобто, 18 травня".

Водночас міністерство юстиції України вже все підготувало, щоб надати Росії необхідні документи з повернення Савченко, повідомив очільник відомства Павло Петренко. За його словами, Київ хоче виробити алгоритм і отримати гарантії дотримання термінів повернення льотчиці.

Вироблення алгоритму та узгодження строків

Президент України Петро Порошенко заявив про узгодження під час телефонних перемовин з його російським колегою Володимиром Путіним алгоритму повернення Надії Савченко до України. Після розмови глав двох держав до Савченко був допущений український консул. Завдяки цьому Порошенко, а також матір та сестра Надії Савченко змогли поспілкуватися з ув'язненою. У відповідь на їхнє прохання Надія погодилась тимчасово припинити голодування, повідомляє прес-служба глави української держави.

Втім, строки можливого повернення Саченко залишаються під питанням. Так, інший адвокат українки Микола Полозов в інтерв'ю українському телебаченню 19 квітня зазначив, що, крім місяця, який Росія має, щоб надати відповідь на запит української сторони щодо повернення льотчиці, вона може додатково взяти ще цілий місяць "для з'ясування питань".

У свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко покладає сподівання на те, що процес звільнення Савченко можна прискорити, якщо він буде не стільки юридичним, скільки політичним. "Зараз ми дали можливість дипломатам попрацювати з тією стороною, щоб отримати алгоритм і гарантії повернення Савченко. Протягом наступних днів буде інформація, коли стануть зрозумілими строки відповіді від російської сторони", - розповів міністр. На запитання DW він уточнив, що йдеться не про екстрадицію, а про повернення за Конвенцією про передачу засуджених осіб. Саме таку процедуру раніше просила застосувати і сама Надія Савченко.

Обмін два на одну

У вівторок перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook повідомила, що в списку заручників, яких утримують на окупованих територіях - 115 цивільних і військових українців. Ще 12 українських політв'язнів, за її словами, утримуються у в'язницях Росії. Цього ж дня лідерка фракції ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко з парламентської трибуни звинуватила мінюст України в саботажі підготовки документів з повернення Савченко і зажадала звіту міністра в парламенті. Павло Петренко на брифінгу для журналістів 19 квітня відкинув ці закиди і сказав, що міжвідомча нарада за листом Савченко була скликана "наступного ж дня після його отримання".

Петренко відмовився назвати будь-які деталі переговорів на дипломатичному рівні про процедуру повернення Савченко в Україну. Він лише зазначив, що російський мінюст не звертався до української сторони з питання передачі Росії засуджених російських військових Єрофєєва та Александрова. "Наразі такого звернення від російської сторони по цих двох засуджених немає. Наші дипломати опрацьовують всі можливі варіанти, можливо, і обмін на російських ГРУшників", - повідомив Петренко.

читайте також: dw.com

Рекомендуємо прочитати

Ученые решили проблему генетического бесплодия

Ученым удалось получить здоровое потомство от генетически бесплодных самцов мышей....

Це може бути цікавим

На заході країни пройдуть зливи з градом, грозами та сильним вітром

До кінця доби, 20 серпня, у восьми західних областях України суттєво погіршаться погодні умови....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Запорожье презентовали первый украинский вертолет

Первый украинский вертолет представили в Запорожье, в субботу, 19 августа....