Вчені розповіли, як купити щастя

Вчені дійшли висновку, що купити щастя можливо. Для цього треба витрачати гроші так, як підказують вам індивідуальні особливості темпераменту.

Психологи з Кембриджського університету стверджують, що отримати щастя за гроші насправді можна, якщо тільки витрачати їх з розумом, пише "Наука і життя".

Дослідники протестували кілька сотень людей, визначивши їх індивідуальні особливості і емоційно-психологічне самопочуття. Отримані дані порівняли з тим, на що люди витрачали свої гроші протягом останнього півроку. В результаті вдалося з'ясувати очевидний факт: в грошових питаннях люди поводяться відповідно до рис характеру. Тобто, наприклад, у екстраверта витрати на кафе і бари будуть більше, ніж у інтроверта, а дисциплінованим, організованим людям простіше змусити себе ходити в спортзал або фітнес-клуб, викладаючи кошти за відповідний абонемент.

Що ж відбувається, коли людині доводиться платити за те, що не відповідає її внутрішнім потребам? Автори роботи в Psychological Science пишуть про це так: Ті, кому частіше всіх доводилося платити за якісь речі, які особисто їм не підходили, психологічно відчували себе не особливо щасливими, незважаючи на те, що гроші у них були. Навпаки, якщо покупки або взагалі якісь грошові витрати були, так би мовити, особистісно узгоджені, тобто людина, витрачаючи гроші, залишалася в мирі з собою, то вона робилася, цілком, щасливою.

Це спостереження перевірили експериментально, провівши дослідження за участю екстравертів та інтровертів. Суть дослідження полягала в тому, що людям з екстравертними та з інтровертними рисами вручали подарункову карту, з якою вони могли або відвідувати бар, або витратити її в книжковому магазині. Відповідно, якісь учасники експерименту йшли туди або туди за покликом серця, тобто за покликом особистості, але іноді екстравертів заносило в книжковий, а інтровертів - в бар. Коли в учасників експерименту виміряли рівень щастя, то виявилося, що найщасливіше були ті, які витрачали гроші так, як їм підказувала їх природа. Тобто, книги задовольняли екстраверта в меншій мірі, ніж спілкування в пабі.

Можливо, загальне переконання в тому, що не в грошах щастя, виникло тому, що люди не вміють їх витрачати, або не замислюються, що їм насправді треба, - дійшли висновку психологи з Кембриджу.

У той же час, дослідники вважають, що відповідність рівня щастя витраченим коштам теж може мати свої нюанси. Наприклад, подаровані речі можуть приносити більше радості, ніж нематеріальні подарунки (на кшталт походу на спортивний матч або на концерт), просто тому, що речі в своїй матеріальності залишаються з нами довше.

І, все-таки, проблема щастя і грошей відносна, вважають вчені з Університету Британської Колумбії: Для того, щоб бути щасливими, потрібно цінувати свій час більше грошей.

Рекомендуємо прочитати

Уже знают, кем Порошенко заменит Гонтареву

СМИ сообщают, что Валерию Гонтареву в кресле главы НБУ таки заменит председатель правления Райффайзен Банка Аваль Владимир Лавренчук....

Це може бути цікавим

В одном из киевских ресторанов подают еду с тараканами

В киевском ресторане "Примавера" подают еду с тараканами....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Гройсман рассказал, куда направят конфискованные деньги Януковича

Конфискованные деньги беглого экс-президент Украины Виктора Януковича и его окружения будут направлены на повышение обороноспособности страны, улучшение состояния инфраструктуры и на социальные нужды....