Вчені розповіли, як купити щастя

Вчені дійшли висновку, що купити щастя можливо. Для цього треба витрачати гроші так, як підказують вам індивідуальні особливості темпераменту.

Психологи з Кембриджського університету стверджують, що отримати щастя за гроші насправді можна, якщо тільки витрачати їх з розумом, пише "Наука і життя".

Дослідники протестували кілька сотень людей, визначивши їх індивідуальні особливості і емоційно-психологічне самопочуття. Отримані дані порівняли з тим, на що люди витрачали свої гроші протягом останнього півроку. В результаті вдалося з'ясувати очевидний факт: в грошових питаннях люди поводяться відповідно до рис характеру. Тобто, наприклад, у екстраверта витрати на кафе і бари будуть більше, ніж у інтроверта, а дисциплінованим, організованим людям простіше змусити себе ходити в спортзал або фітнес-клуб, викладаючи кошти за відповідний абонемент.

Що ж відбувається, коли людині доводиться платити за те, що не відповідає її внутрішнім потребам? Автори роботи в Psychological Science пишуть про це так: Ті, кому частіше всіх доводилося платити за якісь речі, які особисто їм не підходили, психологічно відчували себе не особливо щасливими, незважаючи на те, що гроші у них були. Навпаки, якщо покупки або взагалі якісь грошові витрати були, так би мовити, особистісно узгоджені, тобто людина, витрачаючи гроші, залишалася в мирі з собою, то вона робилася, цілком, щасливою.

Це спостереження перевірили експериментально, провівши дослідження за участю екстравертів та інтровертів. Суть дослідження полягала в тому, що людям з екстравертними та з інтровертними рисами вручали подарункову карту, з якою вони могли або відвідувати бар, або витратити її в книжковому магазині. Відповідно, якісь учасники експерименту йшли туди або туди за покликом серця, тобто за покликом особистості, але іноді екстравертів заносило в книжковий, а інтровертів - в бар. Коли в учасників експерименту виміряли рівень щастя, то виявилося, що найщасливіше були ті, які витрачали гроші так, як їм підказувала їх природа. Тобто, книги задовольняли екстраверта в меншій мірі, ніж спілкування в пабі.

Можливо, загальне переконання в тому, що не в грошах щастя, виникло тому, що люди не вміють їх витрачати, або не замислюються, що їм насправді треба, - дійшли висновку психологи з Кембриджу.

У той же час, дослідники вважають, що відповідність рівня щастя витраченим коштам теж може мати свої нюанси. Наприклад, подаровані речі можуть приносити більше радості, ніж нематеріальні подарунки (на кшталт походу на спортивний матч або на концерт), просто тому, що речі в своїй матеріальності залишаються з нами довше.

І, все-таки, проблема щастя і грошей відносна, вважають вчені з Університету Британської Колумбії: Для того, щоб бути щасливими, потрібно цінувати свій час більше грошей.

Рекомендуємо прочитати

​Мировой ММА турнир «CAGE ENCOUNTER 6» возвращается в Украину

29 марта 2017 в столичном Дворце Спорта поклонники смешанных единоборств смогут наблюдать самое масштабное событие в мире ММА - CAGE ENCOUNTER 6....

Це може бути цікавим

Донецкие боевики грабят даже инвалидов

Но "народные республики" были изобретены не за тем, чтобы облегчить народу жизнь....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Блокада досягла проміжних результатів. Що далі?

Які причини? Невиконання своїх обов'язків депутатами ВР, Президентом і прем'єр - міністром України....